| IdkOfelia a întrebat:

Buna! am o intrebare legata de UK. Sunt in Anglia de vreo 3 luni in timp ce am aplicat de pre settle. In timpul acesta am reusit sa obtin un share code si m-am angajat. Insa azi mi-a venit raspuns ca mi sa refuzat pre settle si ca nu au cum sa mi-l faca. Eu as vrea insa sa raman in Anglia si sa lucru (studiez daca as putea) avand in vedere ca am un job cu acte si sunt angajata insa cu 0 ore. Sunt in Anglia la momentul de fata si nu stiu ce sa fac asa ca as avea nevoie de niste sfaturi...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti iei valiza si te intorci in tara, fiindca in acest moment cu pre-settle anulat, esti acolo ILEGAL si daca esti prinsa vei fi arestata si deportata in tara, ca orice puscarias.

| Furnicuta000 a răspuns:

In momentul asta situatia e asa de complicata incat nu o sa primesti rezolvare de la romanasi ca Violeta ci trebuie sa iei legatura cu un avocat sau macar contabil, consilier etc de acolo sa te indrume daca mai e ceva de facut. Cu englezii sa nu te certi, doar faci demersurile legale, daca sunt. Daca nu sunt, cu parere de rau trebuie sa te intorci