| 1Hekate1 a întrebat:

Buna,
As vrea sa merg cateva zile in dubai cu mama mea, doar noi doua. Poate fi periculos sa mergem singure? Ma gandesc la faptul ca desi foarte dezvoltat, este totusi oras musulman...

Răspuns Câştigător
| goguPatent a răspuns:

E de 1000 de ori mai sigur in Dubai decat in Europa

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Bani sa aveti.

| sierra1 a răspuns:

Mergeti printr-o agenție = nu sunt probleme doar dacă nu vă creați voi, acolo (adică să faci ce nu e permis)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| haileewatson a răspuns:

As spune ceva despre conceptiile astea prestabilite sau nivelul de cultura, dar nu vreau sa fiu nesimtita.

Dubai nu e o jungla unde mergi printre bastinasi. Este safe, foarte dezvoltat, are o rata a criminalitatii mai mica decat alte metropole, si e plin de turisti si straini, chiar daca ai merge singura sau cu mama ta, doar trebuie sa urmezi niste reguli de bun simt si respect fata de cultura lor (pe care le gasesti pe Google), spre exemplu sa purtati haine decente in public sau sa nu injurati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va luati cearsafuri negre pe voi, dar aveti grija sa le dati gauri sa vedeti prin ele sa nu va impiedicati.

| tonyc7 a răspuns:

Pericolul poate aparea oriunde, sub orice forma, chiar si in orasul tau, chiar si pe strada ta... Daca vrei sa va simtiti in siguranta, cel mai bine e sa mergeti cu un grup organizat care are ghid. Sunt numeroase astfel de oferte.