| brokxy a întrebat:

Bună! De ce acte am nevoie ca să pot da în chirie un apartament pe noapte? Am un apartament pe care nu îl folosesc și am observat că mai multe persoane aleg varianta asta.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare Violetta când pleacă în vacanță și închiriază un apartament pentru o zi doar se prostitueaza acolo sau de ce nu înțelege întrebarea?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica "chirie pe noapte"?
Adica inchiriezi apartamnetul la proxeneti si prostitate, sa-l faca bordel?
Stii ca-i ilegal?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de o clasificare de la Ministerul Turismului și acordul vecinilor. Apoi grija sa îți declari veniturile

| gabicoo a răspuns:

Bine, bine. Și a doua zi vei găsi dezastru sau apartamentul devastat. Stai cuminte.

| Furnicuta000 a răspuns:

E complicat. Daca vrei sa fie legal trebuie sa-ti faci firma, sa platesti taxe la stat, sa te ocupi de afacerea asta, adica sa faci curat dupa fiecare oaspete sau chirias sau cum se numeste, sa te vezi cu ei sa le dai cheile, sa vorbesti cu ei la telefon si prin mesaje plus multe altele. Deci eu zic ca e un job in toata regula si se fac bani dar nu chiar asa multi cum crede lumea

| Valentinaldoilea a răspuns:

Avize de peste tot pentru inchiriere in regim hotelier. Asa se numeste ce vrei tu.
Dar trebuie sa faci curat ca la hotel, dupa fiecare client. Si sa-i pui la dispozitie totul, ca la hotel.
Apoi, sa-ti platesti taxele la ANAF si pe unde or mai fi.