| ___Enzo a întrebat:

Bună dimineața! Ce pot să vizitez în localitățile din județul Tulcea? În afară de Babadag, Enisala, Jurilovca, Sarichioi, Frecăței, Niculițel, Ceamurlia și Colina!

Răspuns Câştigător
| Mitzupitzu a răspuns:

Enisala- vizitezi cetatea, Babadag - vizitezi Moscheea si muzeul de acolo, lacul Babadag, Jurilovca- portul turistic si faci o excursie organizata in Delta, Niculitel - vizitezi o necropola, Manastirea Cocos, Mergi si la Manastirea Saon, Manastirea Celic Dere (celebrul triunghi al manastirilor). Prin Sarichioi, Frecăței ai sa tranzitezi.
In Ceamurlia și Colina habar nu am ce poti vedea.
Daca vii cu Humwee poti vizita si Tulcea cu muzeele ei (stiintele naturii inclusiv acvariul, arta, arheologie, etnografie), faleza, View Point de pe cel mai inalt punct de unde vezi orasul de sus, poti face excursii in Delta Dunarii.
Dar iti trebuie Humwee sau ceva asemanator! Strazile orasului sunt pline de gropi, denivelari iar unde nu sunt a avut grija primarul sa demareze lucrari de ''reparatii'' pe care le-a abandonat.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un simplu search pe Google si gasesti o gramada de locuri: https://bit.ly/3Mpo8uj
Nu stim noi ce ai mai vizitat pana acum dar tu poti gasi.

| explorandromania a răspuns:

Cel mai mult in Judetul Tulcea mi-a placut Delta Dunarii, Plaja de la Sfantu Gheorghe, Cheile Dobrogei si traseul Culmea Pricopanului. Gasesti mai multe detalii pe linkul de mai jos: https://explorandromania.blog/2021/11/21/explorand-judetul-tulcea/