| Jdbdjdne a întrebat:

Buna. M-am cunoscut acum 7 luni cu cineva din SUA si faza este ca vrem sa ne mutam amandoi la el în America dar nu stim cum sa facem. Ma pot muta acolo daca ne casatorim?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, prin casatorie se poate.
Intai sa te cheme acolo cu viza de turist si sa va casatoriti in America, dupa care tu va trebuii sa te introci in Romania si sa astepti perfectarea actelor de emigrare, facute de el, in America.

Atentie: daca v-ati cunsocut numai pe internet, atunci este doar o inselatorie, nu o relatie reala si nu te va chema niciodata in america.

| gabicoo a răspuns:

Da. Și după aia te scoate la produs. Mare atenție.

| johnnny123 a răspuns:

Clar, ai schimbat cinci vorbe cu un necunoscut de pe net și deja urmează să vă căsătoriți și să trăiți o viață de vis în America.

La cât de incredibil de naivă ești, ai grijă să nu te rătăcești în drum spre America prin vreun container dintr-un port. E plin internetul de "iubiți din America", iar mare parte dintre ei se ocupă cu proxenetismul și traficul de persoane.

| ioana748 a răspuns:

Da,te poti muta. Doar ca daca v ati cunosc prin internet sa nu ai incredere sa trimiti bani sau mai bine spus exista probabilitatea ca 99 % sa fie escrocherie.
Depinde de context.
Ai grija de tine.

| goguPatent a răspuns:

Tu dupa 7 luni vrei sa te casatoresti cu un necunoscut?
el vrea?

| Cipi1212 a răspuns:

Probabil că da.