| Mara1 a întrebat:

Buna, maine voi pleca cu avionul si nu stiu daca am voie sa iau aceste lucruri cu mine in bagajul de mana. Vreau sa iau incarcatoare, gopro, selfie stik, borseta in care imi tin elastice si cleme. Am voie cu asa ceva?

1 răspuns:
| MihaiSpeedster a răspuns:

Da, toate pot fi luate in bagajul de mana. Nu ai voie cu lichide in recipiente mai mari de 100 ml, obiecte ascutite, etc. Daca e vreo problema, iti ia obiectul care nu poate fi adus in cabina, si ti-l pune la cala. Il vei putea recupera la destinatie. Eu am patit-o cu o unghiera