| ___Enzo a întrebat:

Buna seara! Ce trebuie să facem ca sa nu ne fie frică de avion?

Răspuns Câştigător
| 4evergentleman a răspuns:

Sa te gândești la chestii pozitive,sau sa citești ceva, vizionezi, ceva funny, te va ajuta, in rest dupa mai multe călătorii îți va dispărea acest sentiment.

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Frica asta se poate invinge doar calatorind cu avionul de mai multe ori.

| goguPatent a răspuns:

SA citesti vreo 2-3 statistici din care sa afli ca e cel mai sigur mijloc de transport

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Expunandu-te la mersul cu avionul. Fobia nu dispare ferindu-ne la nesfârșit, ci expunandu-ne la ceea ce ne cauzează teama.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Tot ce au spus ceilalți, plus sa nu te uiti la accidente de avioane înainte de imbarcare sau cu minim 1sapt. înainte.
Dar frica DE avion sau frica de a CALATORI cu avionul?

| Alex00615 a răspuns:

Iti poti invinge frica in simulatoare de zbor, dar din alea calumea, nu simple jocuri pe calculator

| ioanarosuuuu2005 a răspuns:

Iti recomand sa nu stai la geam si respira adanc daca te panichezi. Eventual poti sa iti downloadezi un film sau sa iti iei o carte sa te tina ocupat pe timpul zborului.

| canapandacorn13 a răspuns:

Sa zbori des