| Anonim430 a întrebat:

Bună seara TPU! Aș vrea vă rog să-mi dați argumente pro și/sau contra despre o vacanță în Egipt. Să-mi spuneți de ce ar fi o idee bună sau de ce nu să mergi acolo.

Răspuns Câştigător
| MotoBlitz a răspuns:

Pro
Relicve antice
Plimbare atv/camile
Este frumos să porți acele baticuri tip cagula, arată chic
Biserici și Mănăstiri
Cazări ieftine și bine mobilate cu utilități
Țară bogată, vezi mașini scumpe și locuri futuriste
Lanticuri, inele, cercei ieftine
Istorie bogată
Oameni primitori
Contra
Căldura mare
Puțini cunoscători de limba engleză
Mulți țepari
Plaje nesecurizate (poți întâlni viețuitoare marine periculoase cum sunt meduzele sau amibele, nu mai zic de rechini)
Ora de liniște (seara și dimineața, misulmanii se întind pe covorașe cu fata spre Mecca, dacă te pune necuratu să calci pe covoraș sau să pui muzică/faci galagie atunci, primești linșare, apropo rugaciune cuprinde cuvintele Alah E mare, să nu te sperii, nu sunt insurgenți)
Trebuie să mergi cu cineva, singur te buzunăresc ăia printre blocuri seara și scot pistolu la tine
Eu am fost acolo, vara-miu a fost acolo și ne-am întors întregi, nu-ți fie frică, o să merite cu siguranță. Vacanță plăcută!

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Pro: Dacă nu ai prieteni poate reușești să-ți faci acolo! Uite era una care lucra la fisc la Suceava și se plângea că nu o înghite nimeni! Până la urmă a înghițit - o! Rechinul!
Contra: Riști să fii mâncat de rechini!

În concluzie mergi la allinclusive la bulgari!

| Dismally a răspuns:

Pro: poti vizita obiectivele istorice
Contra: caldura, saracie, mizerie, o parte din oameni total necivilizati

| Anonim430 explică:

P.S. Vacanță în octombrie nu în august când e cald