| turist a întrebat:

stie cineva care este starea drumurilor pe traseul Satu Mare-Sighetul Marmatiei-Borsa-Vatra Dornei-Bicaz-Piatra Neamt-Bacau-Marasesti-Tecuci-Galati -Tulcea? As dori sa fac acest traseu cu masina...va rog dati-mi niste informatii...
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| thespy a răspuns:

Am mers saptamana trecuta exact pe traseul spus de tine, doar ca am pornit din vatra dornei iar la galati am luat-o spre Constanta. Drumul este practicabil, sunt portiuni mici unde se lucreaza dar nu sunt mari probleme...se circula fara probleme.Plimbare frumoasa!

10 răspunsuri:
| turist explică:

Ai dreptate mami... m-as multumi cu f. rau-rau-practicabil-bunwinking

| turist explică:

Va multumesc pentru informatii! Maine plec la drumwinking cand am posibilitatea vin cu alte informatii!winking

| Sara a răspuns:

Vatra dornei------------> pana la bacau. e prost. bacau---> marasesti, e chiar bunutz. nu stiu ce ai sa te faci in moldova, dar sigur frumusetile de aici te vor surprinde ca si drumurile, dar in mod pozitiv happy calatorie placutA!

| mami a răspuns:

Drumurile noastre toate... sunt la fel

| Irina a răspuns:

Vatra Dornei Bicaz e f rau. de la Bicaz - Piatra - Marasesti e f bun, mai incolo nu stiuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt aceleasi drumuri ca de altfel in toata tara.adica...,proaste! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sighet Borsa e prost rau, restul merge. In fine, pana la Bacau, ca mai departe n-am fost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi in moldova sunt cele mai frumoase femei, de la vatra dornei pana la bicaz drumul e nu asa bun, mai bine vii pe partea cealalta adica tii drumul spre iasi si cobori spre roman (bacau) e mai mult de mers dar e mai bun si de la bacau pana la bucuresti s-au unde vrei sa mergi e foarte bun drumul nu bunutz cu a zis (domnul)... drum bun

| afrodita17 a răspuns:

Bicaz-piatra neamt e un drum ''rupt''... iar gropile cele mai mari sunt umplute cu rumegus (talaz) ca sa treci cu incredere si apoi sa ramai fara roti.winking

| afrodita17 a răspuns:

Cred ca nu mai intelegi nimic de pe aici...fiecare a raspuns cu ce stie...rectificand raspunsul meu ( caci am vazut ca irina ma contrazice) iti spun ca pentru a ajunge in piatra neamt trebuie sa vii prin cheile bicazului -bicazul ardelean-piatra neamt...asadar drumul acesta e rupt in 2...