| vladutzuu27 a întrebat:

Buna, TPU! E vreo varsta minima pentru a sta la hotel? De asemenea, pot sa stea 3 oameni intr-o camera de 2 persoane si unul sa doarma eventual pe o saltea goonflabila cu cearceaf peste ea? Nu stiu daca data trecuta mi s-a pus intrebarea, pe statisticile contului nu imi apare ca am pus vreo intrebare, asa ca mii de scuze daca incalc regula prin intrebari repetate

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic un hotel care se respecta nu accepta minori neînsoțiți. De asemenea cam toate hotelurile cer celui care face check-in sa fie major.

Și nu, intr o camera de 2 persoane nu pot sta 3 decât ci acceptul unității de cazare.

| vladutzuu27 explică (pentru suntserios):

Nasol

| vladutzuu27 explică (pentru suntserios):

Nasol rau, dar nu poate veni un major, o ruda sa face check in si dupa sa ne lase in plata domnului?

| suntserios a răspuns (pentru vladutzuu27):

Ce e asa nasol? Sunt niste reguli de bun simt.
Ba da, va poate face check-in un adult care va fi responsabil de tot ce faceti acolo dar numarul de persoane in camera tot trebuie respectat

| vladutzuu27 explică (pentru suntserios):

Ok, multumesc frumos, sunt de acord cu regulile, si sigur gasesc eu in tot bucurestiul un hotel sa ne lase trei, oricum suntem copii cuminti si sigur nu facem galagie, iar de *** nu incape problema

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Da, varsta minima este de 18 ani. Minorii pot sta doar insotiti de parinti.
2.Pot sa stea dar numai cu acordul hotelului.

| darrio2007 a răspuns:

18 ani.
Pe de alta parte, orice varsta atunci cand esti cu parintii.

| IarsiIar a răspuns:

1. 18 ani daca nu esti cu parintii.
2. Nu! Sunt camere cu 3 paturi.

| Eriii a răspuns:

Nj de vârsta, cred că 14 ani Sau cv, gen să ai buletin. Și nu ar fi o pr9blema să stea 3 pers într-o cameră de 2, doar că ați fi înghesuiți. Si de fapt dacă stau să mă gândesc trebuie sa zici câte pers vor fi cu tine, și gen la masă(dacă vă fi din ăla cu masă inclusă) de ex se va face pentru 2 pers prețul nu pentru 3 deci cred ca ar cam fi o problemădin cazul ala.

| mi25 a răspuns (pentru Eriii):

Dupa ce nu te respecti si nu respecti pe ceilalti cititori prin modul de scriere, nu cunosti nici cele mai elementare probleme la care se refera intrebarea. De altfel copil fiind, n-ai de unde sa stii, dar te bagi ca musca-n lapte.

| Eriii a răspuns (pentru mi25):

E un site public, am voie sa imi dau cu parerea. Si nu am dc sa corectez typourile pe un site unde nici nu imi pasa de parerea altora. Greseli gramaticale nu am, si daca da (sa uit sa pun o cratima sau virgula) atunci probabil am facut-o pentru ca ma grabeam. Daca pers careia i-am raspuns vrea sa inteleaga ce am zis poate, nu scriu chiar indescifrabil. Si eu respect oamenii de aici(majoritatea) si ma respect pe mine, dar mi se pare ca tu nu o faci spunandu-mi ca ma bag ca musca in lapte(imi incalci practic dreputl la libera exprimare si propria opinie)

| mi25 a răspuns (pentru Eriii):

Tu chiar esti incorigibila. Eu nu am zis ca nu ai voie sa-ti dai cu parera. Am zis sa ne respecti pe cititori si sa scrii romaneste cat de cat corect. Ca nu pui o virgula este una si sa scrii "Nj de vârsta, cred că 14 ani Sau cv, gen să ai buletin. Și nu ar fi o pr9blema" este lipsa de bun simt. De altfel ti-ai dat arama pe fata cand ai spus ca nu-ti pasa de parerea altora: suferi de narcisism. Cred ca in viata de zi cu zi faci parte din categoriia oamenilor stersi. Nu spun mai mult ca mi se sterge postarea, dar as putea sa te definesc din mai multe puncte de vedere.