| Mihaela2022 a întrebat:

Buna TPU, îmi doresc să merg in Tenerife dar nu-mi ajung banii.Mă gandeam sa iau un bilet dus -întors şi cand ajung acolo mă plimb şi seara mă urc inapoi la avion ca altfel nu am incotro.
De cati bani am nevoie pentru o singură zi? Vreau neaparat sa plec

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Este avion direct pana acolo? Si care ajunge dimineata? Vin si eu cu tine!
Iti vor trebui bani pentru transportul de la aeroport in oras si inapoi. Pentru un pranz, pentru toaleta... maruntisuri.
Si unde crezi ca te plimbi o zi? In oras, in San Cristobal (eu sunt cu harta in fata). Ca pana la plaja oceanului e mult.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita sa iei un bilet dus intors pentru 1 zi, fiindca vei sta mai mult in aeroport si avion, pentru ca avioanele internationale iti cer sa fii cu 3 ore inainte in aeroport, apoi nu ai sanse sa te preia nimeni de la aeroport si taxiul te costa cateva sute de euro, sa te plimbi cu el.
Sincer, nu merita sa petreci 3-4 ore in tenerife si sa platesti sute de euro, ca-i cea mai scumpa excursie posibila, fara sens.