| Lellytrry a întrebat:

Buna TPU! Urmează curand sa ma mut in Bucuresti, doar ca încă nu sunt asa de hotărâtă, imi puteti da o părere despre Bucuresti? Plz dau funda!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde care este motivul pentru care vrei sa te muti in Bucuresti!
Ca sa mergi al o scoala mai buna, sau un liceu?

| Lellytrry explică (pentru Violleta2022):

Doar un loc de munca

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai mare și dezvoltat oraș al țării, cu cele mai multe locuri de muncă și cele mai bine plătite. Conectata cu multe avioane cu restul Europei, conectat cu mare și muntele, cu multe muzee, teatre, restaurante evenimente culturale.

Cel mai poluat și aglomerat oraș, plin de praf și cu puține spatii verzi. Pierzi ore in trafic iar chiriile sunt probabil cele mai mari din tara. Destule străzi murdare cu străzi prost gândite și zone rezidențiale supraglomerate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Drumul taberei e un cartier ieftin si mai mult decat decent. Nu se aplica ce zici tu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1000 de păreri. Din asta nu rezultă ce vei păți tu.

| Lellytrry explică (pentru sadrian46):

Ce voi păți? Fii mai exact.

| sadrian46 a răspuns (pentru Lellytrry):

Nu am cum să fiu mai exact. Întâmplările tale țin de destinul tău particular. Pățania nu înseamnă neapărat ceva negativ. Schimbi orașul înseamnă că schimbi domiciliul. Asta înseamnă chirie sa îți cumperi casă. În chirie poți avea nenumărate variante de pățanii.

| sweetys a răspuns:

Depinde de ce te muti. Ia in calcul distanta dintre locuinta si locul in care vei avea cea mai multa treaba( facultate, loc de munca) deoarece traficul este foarte aglomerat si soferii au un stil de condus, cateodeata prea haotic, vei pierde o eternitate in trafic, ia in considerare sa ai macar o statie de stb sau metrou in apropiere. Nu te lua dupa scump=sigur, si ieftin= te bate pe strada daca iesi dupa ora 10 seara.