| Agnes21 a întrebat:

Bună ziua! Am și eu o mică dilemă... În august voi merge într-o vacanță de-o săptămână organizată de niște profesori din fostul meu liceu. Problema e că am început să regret ușor decizia. Vacanța asta e la Cannes, pe Coasta de Azur. Am plătit cazarea și biletul de avion. Ideea e următoarea, am mai rămas cu vreo 500 de euro pentru cheltuieli și nu știu dacă îmi ajung. Nu sunt eu cheltuitoare, dar am impresia că profesorilor cu care voi merge le cam place luxul... Credeți că m-aș descurca cu suma respectivă dacă să zicem că voi mai strânge încă vreo 100 de euro?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E adevarat ca este o statiune de lux dar daca spui ca nu esti cheltuitoare te vei descurca.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sper ca ai mesele asigurate... ca o paranteza, din pura curiozitate, cit e cazarea si avionul?

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Lasa-i pe final de vacanta...
50 euro pe zi /primele 4 zile = 200 euro
3 zile (ultimele ) cate 100 pe zi = 500...
nu te arunca din prima sa-i cheltuiesti