| CosminaAdriana a întrebat:

Buna ziua, as avea nevoie de ajutorul vostru. In cateva saptamani urmeaza sa plec intr-o vacanta in Italia, mai exact Milano, si este pentru prima data cand calatoresc cu bagaj de cala. Am tot cautat informatii despre ce ar trebui sa fac, dar nu am gasit nimic concludent. As dori daca puteti sa imi spuneti cum se procedeaza cand calatoresti cu un bagaj de cala, care este mai exact procedura (unde trebuie lasat, de unde il pot recupera, etc )
Multumesc frumos!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intri in aeroport, mergi la ghiseul companiei aeriene si acolo se lasa bagajul de cala pe baza biletului si a actului de identitate.

de ridicat, il ridici la destinatie de pe banda de bagaje de la iesire din aeroport destinata zborului cu care ai ajuns tu