| Mihaela0494 a întrebat:

Bună ziua. Prietenul meu a venit în UK în vizită și a primit ștampila pentru a părăsii Uk pe 1 septembrie, el a plecat în iulie nu a respectat data de pe ștampila. Acum în august a primit rezidenta temporară pe 5 ani, există posibilitatea ca acum la întoarcere să îl respingă pentru ca nu a respectat atunci acea dată chiar dacă are rezidenta acceptată?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Data de 1 septembrie era data maxima pe care i-a fost acordata sederea, nu influenteaza cu nimic rezidenta si n-o sa fie respins.

| darrio2007 a răspuns:

Nu se intamplă nimic daca a plecat inainte. Era mai rau daca pleca după 1 septembrie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

El a primit stampila sa paraseasca UK pana pe 1 septembrie. Nu a facut nimic rau ca a plecat mai devreme