| SeremetNikoleta a întrebat:

Bună Ziua,sunt din Republica Moldova, am susținut bacul de clasa a 12-a și vreau să plec la o facultate de Turism din România(Iași)am o întrebare dacă avem ore de matematică. Mulțumesc!

16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Clar că trebuie să știi mate! Doar ai luat bacu, nu?

| SeremetNikoleta explică (pentru sierra1):

Am luat bacul la uman?

| sierra1 a răspuns (pentru SeremetNikoleta):

Așa, și? Tot ar trebui să știi mate

| KovacsB a răspuns:

Domnule Seremet,
Sunteti constient de faptul ca daca, candidati la o facultate din Romania sunteti instant pus in minoritate. Din acest motiv sunteti obigat sa excelati, implicit dpdv matematic, este singurul lucru vostru forte. Facultatea de turism este per total o nulitate, indiferent de oras. Daca doriti sa urmati o facultate de turism mai bine nu faceti nimic. Va sfatuiesc sa va imbunatatiti cunostintele realiste, deoarece in Romania sunt cel putin triviale, mai ales dpdv matematic, insa veti avea un succes profesional cel putin satisfacator.
O zi buna!
Va rog candidati la o univeristate macar relevanta, cum ar fi de ex mate-info de la universitatea din Iasi, daca nu doriti sa mergeti macar la Bucuresti sau Cluj, unde se afla adevaratii oameni cu macar cateva grame de creier.

| Anonimul151 a răspuns:

Cu siguranță ai ore și de matematica, dar de nivel nu știu să îți spun. Cel mai bine ar fi să suni la secretariatul acelei facultăți și să întrebi, și cu siguranță te vor lămuri.

| Wolf1988 a răspuns:

Oleaca de matematica nu strica nici moldovenilor.

| aizen0567 a răspuns:

Ce patriot mai ești și tu

| Florian80 a răspuns (pentru aizen0567):

Nu suport moldovenii de peste prut! Sa stea in tara lor ca nici noi nu mergem peste ei!

| aizen0567 a răspuns:

Iartă mă că te rog Nikoleta te rog frumos dacă poți sa I dai report lu gunoiu ala de și da cu părerea despre moldoveni, 1. Mi se pare și mie ofensator deoarece am prieteni moldoveni, 2. E un tâmpit și jumătate

| SeremetNikoleta explică (pentru aizen0567):

Desigur,pur și simplu nu i-am dat mare atenție este un needucat

| SeremetNikoleta explică:

Părerea ta nu mă interesează…?

| Florian80 a răspuns (pentru SeremetNikoleta):

Nici pe mine a ta! Pupa i in dos pe moldoveni mai departe...hahaha

| aizen0567 a răspuns (pentru Florian80):

Ești tâmpit vere mi ai dat răspuns nefolositor și eronat pentru ce motiv?

| Florian80 a răspuns (pentru aizen0567):

Hai sictir...vere! Hahah