| Tito97 a întrebat:

Ce aspect face insula Mykonos atât de interesantă, de celebrități din toată lumea își fac vacanța acolo: Ronaldo, Haaland, diCaprio, Beyonce, Drake, Gigi Hadid, etc?

Răspuns Câştigător
| jj7700 a răspuns:

Aceleasi aspecte care fac Mamaia celebrata pentru vedetele autohtone. Initial, plaje mai bine intretinute si investitii mai bunicele decat in restul Greciei, ca este o insula totusi frumoasa la doar o ora de Atena cu feribotul, deci a rentat sa atragi atenieni relativ instariti. Apoi a devenit o treaba ciclica: au aparut restaurante si cluburi scumpe, care au atras si mai multi oameni relativ bogati, apoi au aparut primele vedete si odata ce ai o vedeta de rang international oaspete care sa te laude, restul vor veni ca oile. A fost mentionata la un moment dat si intr-un cantec de Drake chiar daca nu ma insel. Practic Mykonos a devenit populara pentru vedete cu fite din acelasi motiv pentru care toate pitipoancele si cocalarii isi fac selfie in anuminte localuri de la noi de parca primesc un fel de premiu daca frecventeaza aceleasi locuri ca prietenii lor - probabil le e frica sa nu fie vazute ele mai prejos.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu am fost acolo dar din cate am auzit nu are nimic mult mai wow decat alte insule grecesti, probabil o face wow doar faptul ca se duc vedete pe acolo si au crescut rangul plajei, astfel ca in orice afacere cand ieri vindei covrigul cu 10 bani ca nu il cumpara nici drecu dupa 1 luna daca e full de clienti iti permiti sa il faci 2 lei. Asa si cu insulele acestea ieri erau simple si monotone si dupa un timp devenind atractie pentru prostii cu bani si serviciile au fost scumpite mult.
Din ce spun vedetele de la noi insula nu este wow, si sunt locuri in lume cu mult peste Mykonos.
eu cred ca e accesibila oricui doar ca unii vor bea suc la 50 de eurocenti iar altii la 100 de euro happy diferenta o fac produsele si serviciile.
Cineva a zis bine, cu ce e Mamaia asa de speciala incat e cea mai scumpa plaja de la noi? Prin lumea care o frecventeaza si sparge multi bani, asa li s-a crescut gradul

| Catrice a răspuns:

Trebuie sa mergi sa vezi ca sa știiwinking

| Tito97 explică (pentru Catrice):

Tocmai că mai mult se aude decât se vede/ să ai ce să vezi. Îl percep ca un overhype ca Frozen, meme-urile cu Salt Bae ș.a.