| 123gabialexandra a întrebat:

Ce e recomandat sa vizitezi in Rep Moldova - Chișinău?
Și ce merita sa achiziționezi? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bomboane bucuria

| dullcat a răspuns:

Merita sa achizitionezi aproape orice, fiindca totul e mai ieftin acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În Chișinău și în Republica Moldova există multe locuri interesante pe care merită să le vizitați. Iată câteva sugestii:

Centrul Vechi al Chișinăului: Aceasta este zona istorică a Chișinăului și este plină de clădiri frumoase, piețe, cafenele și restaurante. Aici puteți vedea cele mai importante atracții ale orașului, inclusiv Catedrala Nașterea Domnului, Piața Marii Adunări Naționale, Muzeul Național de Istorie și Etnografie și multe altele.

Muzeul Național de Artă al Republicii Moldova: Acest muzeu găzduiește o colecție impresionantă de artă moldovenească și internațională, inclusiv lucrări de artă modernă și contemporană.

Parcul Valea Morilor: Acesta este cel mai mare parc din Chișinău și este situat la marginea orașului. Aici puteți face o plimbare relaxantă prin natură, puteți face un picnic sau puteți închiria o barcă pentru a merge pe lac.

Piața Centrală: Acesta este un loc popular pentru localnici, aici puteți găsi o varietate de produse proaspete, inclusiv legume și fructe, carne, brânzeturi și produse de patiserie.

Cricova Winery: Acesta este unul dintre cele mai mari și cele mai celebre producători de vin din Republica Moldova. Aici puteți face o excursie prin galeriile subterane de vin și puteți degusta unele dintre cele mai bune vinuri ale țării.

În ceea ce privește achizițiile, Republica Moldova este cunoscută pentru vinurile sale de calitate, deci puteți achiziționa sticle de vin sau chiar să faceți o degustare de vinuri. De asemenea, puteți achiziționa obiecte tradiționale moldovenești, cum ar fi costume populare, bijuterii, covoare sau obiecte de artă populară.

Sunt din Rep. Moldova si stiu multe despre ea!
Sper ca te-am ajutat!