| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de englezi, cum e lumea de acolo, țara?(Anglia)
Mă refere la cei care lucrează sau au lucrat, sau chiar cei ce s-au stabilit în Anglia!

4 răspunsuri:
| iVlad27 a răspuns:

Salutare.
Daca te referi la ei din punct de vedere..angajator-angajat..e bine, salariu la timp. fara intarzieri..destul de corecti. daca te referi ca personalitate...nasoli rau, se cred superiori fata de toata lumea..au arfe pe ei (desigur exista si exceptii), tara in sine e destul de plictisitoare..nu prea ai ce sa faci nici daca ai bani in buzunar..nu prea ai ce vedea.dar daca te duci cu gandu sa faci bani..per total e destul de bine.
(Parere personala)

O zi frumoasa

| Violleta2022 a răspuns:

Prosti, aroganti si rautaciosi!
Uita-te ce au facut cu Brexitul!
Si l-au dorit fiindca nu mai aveau ei de munca, dupa ce au implementat brexitul si europenii nu s-au mai putut intoarce la munca in Anglia, au ramas enorm de multe locuri de munca neocupate, ca englezoiul este si prost si fudul, sa recunoasca ca nu stie sa faca nimic si acum plang dupa emigrantii care le faceau munca.
Sa nu uitam ca au avut magazinele alimentare goale, fiindca nu le venea nimeni sa le culeaga cartofii si legumele de pe camp, sa le transporte la magazine, si le-o puna pe raft, ca lor le cad mainile.
Acum au garla de munca dar sunt prea putori sa munceasca si urla dupa ajutor.

| Mopmop a răspuns:

O parere buna. Oamenii sunt ok. Tara la fel. Au legi care surpriza 90% din ei chiar le RESPECTA!
In RO e invers 10 % respecta si 90 9% nu.
Drumuri bune, spitale si scoli ok.
E o tara in care poti trai fara frica.
Restul sunt povesti.

| Lukasssz a răspuns:

O tara buna daca vrei sa faci bani.