| Night12345 a întrebat:

Ce părere aveți despre America?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

America e un continent foarte mare, la care parte din ele te referi sa iti zic parerea mea.

| ReddY25 a răspuns:

O țară făină dacă la asta referi

| LisaJulie a răspuns:

O țară frumoasa dar scumpa și divizata

| Cipi1212 a răspuns:

Statele Unite este țara Lumii Libere.

| Mariuselchirita a răspuns:

America este un stat civilizat, nu exista aproape niciun gunoi dar costa mult tara aceea.Bine pentru salariile de Romania costa mult ca ei au salarii pentru banii lor, ești asigurat, nu cum ești în România sa ajungi sa iti cumperi cu banii tai medicamente.Am un prieten care a fost în America și toate prostiile pe care le vezi pe tiktok, Youtube etc cu gangsterii cu pistoale și toate minunățiile sunt foarte rare, aceea tara este foarte securizata și nu are cum.Parere buna despre America

| suntserios a răspuns (pentru Mariuselchirita):

Mama, cate prostii ai scris pe metrul patrat.

In primul rand America e un continent, nu un stat. Dar intelegem confuzia, o sa vorbim in continuare despre SUA.

Nu exista gunoi? Cred ca nu ai idee ce ghetouri sunt prin SUA. New York e un oras, murdar, putin spus.

"ești asigurat, nu cum ești în România sa ajungi sa iti cumperi cu banii tai medicamente"

Hahahahahaha, cea mai tare fraza, cea mai tare.

Stii ca in SUA daca nu ai o asigurare medicala beton beton, care te costa o avere oricum, platesti mii de euro daca iti sclintesti o mana nu? Hahahahahahahahaha.

"cu gangsterii cu pistoale"

Efectiv cred ca jumate de SUA detine arme, se intampla aproapre saptamanal cate un indicent de proportii si tu ne zici ca este foarte bine securizata?

hahahhahahahahahahahhahaha

| Mariuselchirita a răspuns (pentru suntserios):

Asigurarea medicala ți-o faci ar fi trebuit ca eu sa fi spus totul? Cu armele tot ce vezi tu pe net sunt rare și nu exista ce spui tu acolo în fiecare săptămână cioflingarule.

| Mariuselchirita a răspuns (pentru suntserios):

Și în plus cioflingar mic ce ești cazurile nu sunt săptămânale, te-ai uitat și tu la o boaba de SUA și gata acum te uiți la toate documentarele si știrile.Ai mai spus ca New york-ul este un oraș murdar, pai bravo ma flegamticule ca au și ei acolo câteva gunoaie și acum au peste tot. Daca te uiți în România iti vine sa te muti.hahahahahahhaha ce amuzant ești romanas parșiv

| suntserios a răspuns (pentru Mariuselchirita):

Asigurarea medicala ti-o faci si te costa enorm ca sa ai acces la niste servicii medicale decente. In rest serviciile medicale in SUA sunt exorbitant de scumpe.

Este ca nu ai fost niciodata in SUA nu?

Lool, hai ca te iert, tu vorvesti din vise frumoase eu am vazut realitatea. E o tara frumoasa, dar din alte puncte de vedere nicidecum cele amintite de tine.

Adica trebuie sa fii putin intrarzaiat sa trolezi cu sistemul medical din SUA in conditiile in care tot globul pamantesc stie ca SUA are probabil cele mai scumpe si inaccesibile servicii medicale din lume.

| Mariuselchirita a răspuns (pentru suntserios):

Dacă ai fost tu da-mi toate detaliile atunci.Visez sa ma duc în America sa am un salariu care sa nu fie minimul pe economie.Tu ai lucrat ceva sau ai fost ca turist pentru tara aceea dacă tot îmi spui mie ca n-am fost niciodată

| suntserios a răspuns (pentru Mariuselchirita):

Am fost ca turist. De mai multe ori chiar.

Cand am vizitat LA mi-a fost frica in unele cartiere, din masina fiind. Nu am stiut cum sa plec mai repede de acolo.

In New York putea a gunoi peste tot, era gunoi nestrans peste tot, e un oras imens care nu face mereu fata populatiei prea dense. Te impiedici de oameni fara adaport pe la fiecare inersectie care dorm in corturi.

Am vazut in Arizona oameni cu arma la ei, am fost in intr-un supermarket unde erau arme de vanzare la fel ca branza la noi.

Prima data cand am fost m au intrebat daca am asigurare medicala, pentru ca da, o mana sclintita si nu mi-ar si permis sa imi platesc radiografia si bandajul.

Cand faci abstractie de lucrurile astea, e ok sa fii turist acolo, ai lucruri de vazut.

| Mariuselchirita a răspuns (pentru suntserios):

Scuza-ma pe mine am verificat acum ca nu eram sigur distanta de la LA la New York este din capătul Americii pana în celalalt.Cum ai mers tu atât cu mașina?

| suntserios a răspuns (pentru Mariuselchirita):

Cine ti-a zis ca am mers cu masina?

Si asa mare fan SUA, nu stii unde e LA si unde e New York?

| Mariuselchirita a răspuns (pentru suntserios):

Cine a zis ca sunt fan SUA? Eu am spus doar despre părerea mea despre SUA nu ca sunt eu mare fan.

| suntserios a răspuns (pentru Mariuselchirita):

Uiti de ieri pana azi?

"Visez sa ma duc în America "

| Mariuselchirita a răspuns (pentru suntserios):

Da asta nu înseamnă că sunt fan ca visez sa ma duc acolo la 18 ani