| Klaudiu1989 a întrebat:

Ce parere aveti despre o vacanta in SUA, mai exact California, Nevada, Florida si Washington DC? Care ar fi punctele pe care ar trebui sa le iau in calcul?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Viza de intrare.

| Klaudiu1989 explică (pentru sadrian46):

O am

| sadrian46 a răspuns (pentru Klaudiu1989):

Ai viza? Atunci caută un templu Zen pe drumul tău și fă acolo un retreat de 15 zile. Astfel o să ai o amintire memorabilă.

| Klaudiu1989 explică (pentru sadrian46):

Scopul meu nu este sa stau inchis intr-o tara, eu vreau sa vad frumusetile tarii.

| sadrian46 a răspuns (pentru Klaudiu1989):

Da, acolo ai putea vedea frumuseți care nu se văd cu ochiul liber. Nu am spus să stai tot timpul acolo, ci doar 15 zile. Apoi caută frumusețile. După, le vei vedea altfel.

| johnnny123 a răspuns:

Punctele pe care ar trebui să le iei în calcul sunt obținerea vizei și bugetul alocat excursiei, având în vedere că practic vrei să vezi toată America, de pe Coasta de Est până pe Coasta de Vest...

Ai la dispoziție cel puțin 6000-7000 de dolari?

| Klaudiu1989 explică (pentru johnnny123):

Da, vreau sa vad cam tot, pentru ca nu o sa mai merg poate niciodata laughing

Stiu o companie de inchiriat masini extinsa pe mai multe state, ma gandesc sa inchiriez o masina in Los Angeles si sa merg cu ea la toate punctele turistice din est pana in vest, in Washington, si sa o las la un centru de acolo.

Am pus pe dreapta vreo 8500 de dolari, 4 ani nu am mers in nicio tara, pentru ca oricum a fost pandemie si anul trecut am mai rezistat cumva. Dar nu-i problema, mai pot adauga in de 2 ori pe atat, aia sunt doar bani adiacenti, stransi ca o economie pe alt card, nu pe cel de zi cu zi.

| suntserios a răspuns (pentru Klaudiu1989):

Sa mergi din Washington in California și apoi Florida e vorba de câteva mii de km, peste 10000poate. Nefezabil pentru o excursie. Alege o zona și mergi doar acolo.
Ori zona NewYork, Washington și cascada Niagara. Ori California + Nevada.

Sunt foarte mult lucruri de văzut în SUA, extrem de multe. Nu ai să reușești niciodată să acoperi Intr o singura excursie nici măcar marile obiective.

Sincer, pentru prima dată recomand New York. Ai să ai o adevărată experiență americană și nu ai nevoie nici de mașină, e și zborul mai scurt și mai ieftin.

| haileewatson a răspuns:

Locurile pe care le-ai mentionat au fiecare zeci de atractii turistice sau locuri frumoasa de vizitat. Da un search pe google si fa un itinerariu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super! Eu aș alege Florida și aș lua în calcul Miami Beach. ♥️

| Klaudiu1989 explică (pentru anonim_4396):

Cam toate statele din SUA sunt frumoase, eu ziceam sa merg in toate cele enumerate, nu doar in Florida.