| analore a întrebat:

Cum pot sa-mi fac o coafura acasa?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Cred ca a mai fost o intrebare asemanatoare.Iti trebuie o perie rotunda si un foehn puternic. daca ai si placa pentru indreptarea parului, ai tot ce-ti trebuie.winking

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ne-ai spus ce tip de par ai...si pentru ce ocazie...sau vrei coafura de zi cu zi?
Poti alege sa iti intinzi parul cu peria sau placa, bigudiuri pentru un par ondulat, iti poti prinde tot feluri de accesorii in par, il poti impleti mai neglijent, poti incerca si coada de cal, coc, foloseste produse: spuma de par(dar nu multa lasa parul sa fie mai natural) si spray de stralucire. Nu uita produsele trebuie sa fie destinate parului tau (gras, uscat, vopsit, fara volum, cret...etc)

eileen
| eileen a răspuns:

Iti trebuie indemanare pentru ca daca esti la prima tentativa, nu o sa iti iasa cine stie ce. Iti este de folos si o a doua pereche de maini ca sa zic asa. Cleme, perii, pheon, cu caldura cu perii rotunde, placi, bigudiuri si timp. Dar eu iti recomand mai bine sa mergi la un coafor e mai la indemana, si uneori, le iese si lor coafurahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai o mana formata. depinde si de coafura pe care vrei sa ti-o faci nu toate sunt asa de usoare cum par

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bine pe min ma cheama kate pe tine sunt din america si am ivatat romana da sa stii ca e grea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da as vrea parul scurt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca esti acasa nu e numai decit sa-ti faci coafuri elegante dar dacadoresti atit de tare atunci roga sa-ti faca un membru al familiei