| Vântulalb a întrebat:

Curiozitate.
In Resita exista transport in comun? Am observat ca in orasele mici a cam disparut. Si ma uit acum pe harta si vad ca Resita parca ar fi formata din doua localitati diferite, cu zona industriala fix la mijloc.

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Exista Resita Sud si Resita Nord, sud fiind zona industrială. Dar da exista transport in comun de la microbuze la autobuze la taxi-uri. Am locuit in Bocsa si mereu mergeam in Resita la cumpărături, dar ce pot spune... noroc de un Kaufland si un Lidl in rest... o nimic de oras =)

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Exista un site: Transport Urban Resita.
Acolo gasesti toate informatiile necesare
https://www.turesita.ro