| LisaJulie a întrebat:

Dacă vrei sa mergi in teritorii care aparțin statului francez ca Wallis și Futuna, Mayotte, Reunion, Polinezia Franceza(Bora Bora și Tahiti), Vanuatu sau Noua Caledonie( știu ca sunt violențe acolo) ai nevoie de viza sau merge și cu buletinul dat fiind ca aparțin Franței?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiind teritoriu francez ar trebuie sa meargă cu buletinul doar.

| relian a răspuns:

Ai nevoie de pasaport cred, nu merge doara cu buletinu.

In rest, nu cred sa ai nevoie de viza, dar teritorii care nu-s pe continent si is prin alte colturi de lume, trebuie pasaport.

| MistarGoGu a răspuns:

Www.mae.ro / conditii de călătorie și te lămurești iute!
Teoretic DA! Depinde și de nivelul de autonomie legala al acelor teritorii!
Chiar dacă " apartin " de Franța este posibil sa impună anumite condiții sau restricții în funcție de situația de securitate în zona respectiva!