| HaChick a întrebat:

Dupa Caransebes care ar fi ruta spre Poiana Marului? Stie cineva? N-am fost niciodata si vreau sa merg cu masina personala dupa ce se mai incalzeste vremea. Thanks!

Răspuns Câştigător
| xlmpq a răspuns:

Hai ca is din Otelu-Rosu, iesi din caransebes spre otelu-rosu, treci de otelu mai mergi vreo 2 km pana la Zavoi si dupa aia la o intersectie faci dreapta, treci calea ferata si mergi pe un drum betonat tot inainte, treci de satul Maru si dupa aia mai mergi vreo 7-8 km si ajungi la baraju de la poiana marului

6 răspunsuri:
| Alex_7297 a răspuns:

Întreabă-l pe Fernandooo, că el ştie!

| unicka a răspuns:

Timpul total: 6. 35 h
Lungimea traseului: 348. 904 km

1. Porniţi la Calugareni şi mergeţi către Dn67/i. C. Bratianu încă. Center
2. Părăsiţi Calugareni şi mergeţi drept înainte pe Dn67/i. C. Bratianu. Continuaţi încă 60 m. Center
3. Părăsiţi Dn67/i. C. Bratianu şi viraţi stânga în Dn6/E70/Tudor Vladimirescu. Continuaţi încă 23. 9 km. Center
4. După 48. 5 km viraţi dreapta pe Dn6/E70. Center
5. Părăsiţi Dn6/E70 şi mergeţi drept înainte pe Dn6/79/E70. Continuaţi încă 4. 4 km. Center
6. După 75. 6 km viraţi stânga pe Dn6/79/E70. Center
7. După 6. 9 km viraţi dreapta pe Dn65/E574. Center
8. Părăsiţi Dj546/Ionascu şi viraţi dreapta în Ionascu. Continuaţi încă 170 m. Center
9. Urmaţi Oituz încă 8. 2 km. Center
10. După 11. 7 km viraţi stânga pe Dn65/E574. Center
11. După 150. 5 km viraţi dreapta pe Dn65/E574. Center
12. Urmaţi Dna1/E81/Bucuresti-Pitesti Autostrada încă 410 m. Center
13. Părăsiţi Dna1/E81/Bucuresti-Pitesti Autostrada şi viraţi dreapta în Centura Sos/Dj100a/de Centura. Continuaţi încă 6. 4 km. Center
14. După 8. 4 km viraţi stânga pe Centura Sos/Dj100a/de Centura. Center
15. Părăsiţi Centura Sos/Dj100a/de Centura şi viraţi stânga în Dn5/85/E70/Giurgiului. Continuaţi încă 3. 2 km. Center
16. Părăsiţi Dn5/85/E70/Giurgiului şi viraţi dreapta în Actiunii. Continuaţi încă 450 m. Center
17. Părăsiţi Actiunii şi viraţi stânga în Rosiori. Continuaţi încă 60 m. Center
18. Părăsiţi Rosiori şi mergeţi drept înainte pe Poiana Marului. Continuaţi încă 20 m. Center
19. Aţi ajuns la destinaţie Poiana Marului. Center

| xlmpq a răspuns:

Unicka aia e alta poiana marului, sunt 2 una in brasov parca si una in caras severin, el se referea la cea din caras-severin happy

| unicka a răspuns:

Scuze ciprian1994 am crezut ca e vb de cea din brasov

| tyana a răspuns:

Eu iti recomand si Poiana Marului din judetul Brasov. E superba zonahappy