| MountainRiver a întrebat:

Hei, TPU, îmi recomandați și mie un hotel/pensiune/hostel în București mai ieftin de 200 de lei?

Mai știți vreun alt site mai ieftin?
Că pe Booking sunt doar prețuri exorbitante.
Deci poate știți ceva sub 200 de lei.

Iar dacă nu e nimic pe la 100, 100 și ceva de lei o cameră, măcar recomandați-mi ceva, accesibil, până în vreo 300 de lei, dar cu balcon deschis sau terasă. Însă hotel sau pensiune. Și de preferat mai în centrul Bucureștiului, nu la periferie.
Mulțumesc!

P.S. aceleași specificații, le-aș dori și pentru mare (dacă știți ceva). Ori ieftin până în 200 (dar la hotel/pensiune, că e mai safe) ori peste 300, 400, dar cu terasă ori balcon deschis.
Încă o dată mulțumesc.

Și încă o întrebare și gata.
Planetarium există și în București?

13 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Da ce cauti soro in Bucuresti? Daca ai fost in Bucuresti inainte, nu vad ce mai mergi in locuri unde ai mai fost.
Daca tot spui ca mergi in vacanta, cauta si tu locuri noi, daca iti place sa vizitezi, nu mereu in aceleasi locuri.

Uite iti zic eu un loc frumos unde te poti duce daca nu ai mai fost.Baile Herculane, Slanic Moldova, ai fost vreodata la una din astea?
Daca nu ai fost ar fi bine sa mergi, in Bucuresti ce sa vezi, aglomeratie si blocuri?
Dale la jalea, du-te si tu in locuri mai aerisite, mai linistite, ca de aia te duci in vacanta, nu sa mergi prin aglomeratie sa nu mai stii de tine laughing
Te duci la Bucuresti, un oras ca si al tau, dar mai scump banui, sa ce, sa bei o cafea la o tersa, sa stai la un balcon de hotel laughing la tine acasa nu poti sa faci chestiile astea?

La Herculane este munte, poti sa stai si la soare si la umbra, poti sa inoti, ai acolo bazine in aer liber ai si inauntru, mai urci nitel si pe munte, eu zic cai mai frumos decat in oras unde deja stii cei si cum este.
Mai sunt si alte locuri, Brasov, este oras, dar te poti duce in munte unde este liniste ai trasee, stiu si eu ce mai e pe acolo.

Sau ai zis Piatra Neamt, tu stii eu nu stiu, nu am fost la Piatra Neamt. Ori la mare dar undeva unde nu-i asa multa lume, nu la Mamaia sau Costinesti, te duci la Neptun laughing unde e lume mai selecta, sau cel putin asa era cand stiu eu.

Slanic Moldova e un loc f frumos, eu asa stiu, am fost acolo, e ok de vizitat si cred ca e si mai ieftin.

| MountainRiver explică (pentru relian):

Păi nu vreau să pierd mult timp pe drum, măi Relian și oricum voiam doar să plec, ca să uit de ale mele o zi, o noapte ca să stau undeva la balcon în aer liber. Că da, la mine nu pot sta pe balcon, că e închis, iar afară nu prea ies. Cât de vizite, nu prea vreau să vizitez nimic. Poate aș fi vrut să văd doar planetariumul dacă arfi existat, căci sunt fascinată de astronomie, dar în rest, eu tocmai vreau să plec de acasă ca să uit de oameni și să fiu oleacă singură, deci de ce aș pleca să vizitez ceva unde sunt tot oameni. Dar da, ținând cont că și în București sunt mulți oameni, cam da, nu mă prea încântă, dar măcar știu că în București nu resimt anxietatea socială. happy Deși cum spuneam eu vreau pentru terasă mai mult, balcon, să stau acolo o noapte întreagă și să scriu la romanele mele, dacă se poate. laughing)
Dar mă îngrozesc prețurile de acolo, adică am avut un șoc cu prețurile de la mare, dar na, ai zice că acolo sunt așa că e sezonul și toți profită, însă la București, mai ales acum că e vară, să fie prețuri de peste 300 de lei la hoteluri și pensiuni?! Prea de tot. Deși cam fix prețurile astea am văzut că sunt și la Constanța și deși e posibil ca tocmai pe la Constanța să fie mai ieftine ca în București unele. Singurele prețuri mai ok și cu camere chiar ok, chiar mai ok ca pe la hoteluri, aproape de lux camere cu view chiar fain, e pe la ăștia cu privați (gen apartamente, garsoniere) însă mi-e cam frică să mă cazez la astfel de locuri, în ziua de azi, nu știi peste ce nebuni dai de fapt de proprietari și unii mai ales dacă sunt și foarte bogați și au multe căsoaie de astea, de la atâția bani poate chiar și de aia închiriază unele căsoaie, ca să facă altceva laughing) și lista e lungă cu toate atrocitățile care se pot întâmpla în ziua de azi (dar nu o să le înșirui aici) și câți nebuni cu câtă imaginație există în ziua de azi. laughing) Nu, mulțumesc.
Și asta acum că tot m-ai întărâtat, povestind și ajungând la tema asta, recomand deși nu recomand. Adică uită-te dacă vrei, dar e prea de tot.

https://youtu.be/Dr89pmKrqkI?si=xlMIkdMdLdtU4JtL

Și nu, nu tipul ăsta de la început e bad humanul laughing) e chiar dulce, la final apare bad humanul, asta la naiba și dacă e cumva umană chestia aia, orice o fi. laughing)
Acum na, însă, dacă tot ești în America și ești ceva mai sensibil, nu-ți recomand filmul, că la voi acolo, de fapt la americani, că tu probabil nu ești american cu acte laughing) e o tradiție ca să existe un subsol pe la case, cu pasaje secrete și dubioși subpământeni laughing) Americanii nu se simt bine, dacă nu au acele pasaje secrete și cu câte un mic mare secret. laughing)

| relian a răspuns (pentru MountainRiver):

Daca tot te uiti la filme, nu le lua de bune, sau ca ar fi reale laughing in filmele alea se baga ceva ce nu este, ca de ar baga ce este, nu ar mai fi nimeni curios laughing
Nu sunt pasaje si sa-l vad eu pe ala care se baga pe sub casa, care is facute asa, unde de abia intra o pisica.

Legat de mine ca nu-s american, afla ca is american laughing de multa vreme, adica sunt si american, cu acte in regula.Eu ma ma duc peste mari si tari sa stau ilegal.Eu probabiul nu-s cu acte, laughing dar cu ce sunt? Te doare mintea si cu tine, ce persoana prapastioasa mai esti.

Nui de mirare ca esti cam speriata de bombe laughing vezi la orice pas numa rele
Daca asa gindesti intruna, e clara de ce ajungi in depresii ce spui laughing numa la rau iti este gindu.Gindeste pozitiv, nu mai vede peste tot numa rele.

Ce arati tu in filmul ala, sincer nu am vazut asa case niciodata, am intrat in multe case si nu sunt asa cum vezi tu in filmul ala. Poate cine stie o fi pe undeva, dar nu aici la mine.Dar casa asa construita nu se face.
Ala este un film doar, adica poveste.Nu mai crede toate timpenii ce le vezi prin filme sau mai stiu eu cine le arata laughing
Spui ca ai avea dealde 12 ani, asa crezi orice rahat cel vezi laughing

| MountainRiver explică (pentru relian):

Păi și documentarele sunt tot filme?! Dacă da, bine ar fi, dar am auzit de cei mai faimoși criminali, ai voștri, asta așa, că dacă tot spui că ești american cu acte-n regulă, deci te poți numi de ai lor, și toți criminalii voștri faimoși au avut fete sub beciuri laughing) de asta ce spui?!

Deci nu știu, tu, dar eu una mă cam lipsesc să mi distrug viața așa, că m-a prins vreunul și m-a ținut în beci. Și eu una nu m-aș plânge că eu oricum stau numai ca liliacul în casă cu perdele trase, deci faptul că mă ține departe de soare, nu-mi va displăcea, dar doar dacă va fi gentil și bun, dacă mă va ține acolo ca să mă tortureze, nu voi mai fi happy. Deci nu știu cun vezi tu lucrurile, dar eu una așa le văd. Destul de horror generația asta. laughing)

| relian a răspuns (pentru MountainRiver):

Ce sa zic is povesti. I sa te uiti la filmul ala cu cuplu Bonnie si Clyde, ce faceau aia, erau banditi la drumu mare, jefuiau banci, dar nu facea rau la saraci laughing.
Au fost si Criminali in serie, sau criminali care omorau oameni la intimplare, dar aia erau dusi cu pluta. Asa au fiost si in RO si la Bucuresti, chiar in anii mai recenti, era unu, am uitat cum ii zicea care lucra femei, ce le facea le omora si tot asa.

Mai a fost ala de prin Braila care era cautat si de femei, ca avea scula mare si femeile erau curioase sa vada sa simta ce avea ala laughing

Au fost destui si in RO, nu mai vorbim in intreaga Europa. Nu poti compara RO cu SUA care este cit toata Europa la un loc, trebuie sa o compari cu toata europa.

Dar de ce se vorbeste mai mult d e america decat de restul? Pt ca americanii au mediatizat toti acesti gangsteri, borfaci, criminali, au facut zeci si mii de filme, asa iau cunoscut toata lumea.

Cind exista atita filme dar de faopt nu-s atiti de multi oameni rau, aceste multe filme iti da impresia ca america e plina de raufactori laughing insa au fost putini, doar ca sau facut in jurul lor f multe filme povesti, legende si da impresia mama mama citi is pe acolo laughing

Cam despre asta este vorba. Asa au fost si criminali cum era ala din Boston, dar nu atit de multi pe cate filme ai vazut tu laughing

| MountainRiver explică (pentru relian):

N-o să mă convingi, orice-ai spune, dragă Relian, ca să-ți aperi noua patrie, la mine nu ține. America e bună, chiar bună pe inovație, n-am ce zice, dar foarte coruptă și depravată și nebună chiar, altfel să nu-mi spui tu mie, că de ani buni tot aud președinții Americii, după un masacru cu puști, pe la voi pe acolo, că gen "trebuie să facem ceva" apoi după această vorbuliță de duh, lumea uită și pistoalele sunt din nou vândute ziua amiaza mare. De droguri ce să mai spun. Cică le interzice, dar în realitate toți am căzut de acord că America este o comunitate pro drog de mulți ani. Așa că, n-am ce să mai spun.
P. S. După ce am ajuns să ascult o tipă și din România aka detectiva de românia laughing) unde a cam prezentat toate cazurile românești de crime, multe nici nu auzisem de ele, crede-mă că m-am convins și de România asta, care ziceam că e liniștită, e la fel de depravată ca America și nici în comunism nu a foat prea liniștită, deși cenzurații care n-au știut de Râmaru și mulți alții, așa au crezut, însă nici pe departe. Toți suntem o apă și-un pământ.

| relian a răspuns (pentru MountainRiver):

Nu caut sa te conving de nimic, nici de RO si nici de noua mea patrie asa cum ai spus tu.
America spui tu, este foarte corupta laughing poti sa dovedesti asta? Eu zic ca bati cimpii, tot ce spui este din ce vezi la tv, ce va arata aia acolo, doar asta vedeti voi si asta spui si tu, asta crezi, crezi ce iti spun altii sa crezi.

Adevarul este cu totul altul. America nu-i corupta asa cum credeti voi acolo.
Aici daca exista coruptie e ceva ce nu se poate dovedi, dar nu se fura bani publici, nu incalca nimeni legea, daca vrei sa pricepi.

Cum apare pe aici o corputie. Sa zic guvernul face nu stiu ce lucrare ok? Participa la licitatie X firme, sau cel putin 3 firme care fac oferte. Daca eu is in comisia aia de la guvern, si cunosc o firma, ce pot sa fac? Ma refer sa fiu corupt. Singura chestiue ce pot sa fac, este sa spun firmei ce o cunosc, ce preturi au dat ceilanti, ca firma asta sa dea un pic mai putin si sa fie ea cea aleasa.

Cam asta e toata coruptia in situatia asta.Dar nu pot fura eu bani publici, nu face ala lucrare de mintuiala, pentru ca trebuie sa dea garantie, doar ca ia ala lucrarea sa faca si el ceva malai, dar legal, si corect, ma refer ca si lucrare.

Chestii genul asta se mai fac pe aici, dar nu la orice. Pentru ca daca este prins ca ai dat informatii genul asta, puscaria la papat pe respectivu laughing

Nimeni nu fura din bani publici, aici totul trebuie sa arati, ce ai facut cu banii publici, nu merge stai ca sa vezi, ca nu stii.

Pe de alta parte, aici legea este clara, in privinta banilor publici. Daca tu ai bani publici pe mina, furi din ei, sau nu ai cum sai justifici, ca nu mai sunt, tot furat se numeste, deci esti prins fara justificare, esti judecat, bagat la puscarie si ti se confisca tot ce ai tu, ti se lasa doar o locuinta pentru fam ta, restul ura si la gara ti se confisca tot pricepi?

Daca tu ai sa zic 100 de miloane, miliarde in cont, si ai fost prins ca ai furat 20-200 de mii ti se confisca toti aia 100 de milioane miliarde ce ai, poti sa ai mii de miliarde ti le confisca, nu sta nimeni la discutie.

Asa ca cei bogati, in general nu se baga in cacaturi de astea sa piarda apoi tot ce au.

Dar tu esti libera sa crezi ce doresti. Dar cand spui ca cineva e corupt trebuie sa si arati, sa arati lege sa arati ceva, nu doar sa dai din gura nu mai zic eu ca cine, ca tata leana din piata laughing

Masacru cu pusti a fost anul trecut sau acu 2 ani si in Serbia laughing dar tu vad ai ce ai cu SUA laughing spune asa, ba nu-mi plac aia deloc, de aia tot timpul is cu gura pe ei laughing nu veni cu rahat, ca pute.

Cei care vin cu ce spui tu de presedinti, is Democratii care vor cu orice pret sa puna America la pamint, aia de cand is ei, asta au urmarit sa distruga America, sa o aduca sa fie ca in Europa, de aia ei tot timpul vor sa scoata, de exemplu legi cum este aia cu armele de foc, nu vor ca oamenii sa mai detina arme de foc si alte legi asa, sa poata ei dupa, sa faca ce vor, sa nu mai poata omu sa salte capu.

Una e cand ai arme, pai is americanii care au acasa arsenale de arme laughing te sperii daca vezi ce au unia, arme munitie saci, butoaie laughing tu ca si guvern cand stii ce au oamenii acasa mai ai curaj sa incerci ceva magarii, sa-i faci slugi, sai supui?

Nu prea cred, ca ies aia cu tot ce au si zob iau facut.Despre asta este vorba in America, cu ce vezi tu, sau ce spun uni presedinti.
Nu uita un presedinte a facut asta posibil, a si spus ca oamenii trebuie sa aiba arme de foc, trebuie sa stie sa le foloseasca si sa aiba munitie destula pentru asi apara drepturile, pentru asi apara proprietatile.
Presedintele respectiv care a spus si care a dat legea asta se numea Washington, asta pentru cultura ta genrala.

Omu ala nu era dealde mine sau dealde tine, era invatat, era bogat, nu era un prapadit, dar voia ca tara lui sa fie una pentru oameni, nu una doar pentru cei bogati, sau pentru cei certati cu legea.

De atunci si pana astazi, cei cu vederi europene, au tot incercat sa anuleze legile facute de acesti oameni care au format tara asta.

Acei oameni care nu doresc america asa cum a fost ea facuta, is acesti asazisi Democrati, astia vor tara la pamint, vor ca oamenii sa fie supusi lor asa cum se intampla la voi si in toata Europa si restul lumii.
La voi, in Europa, cei care conduc se considera stapini, se considera Feudali, iar populatia slugi, sclavi care nu trebui sa zica nimic, care is considerati inferiori.

Aici nu-i asa, aici orice om este considerat om.Tu daca nu ai trait aici, nu ai cum sa stii, cum sa simti lucru asta. Nici daca vii in vacanta nu ai cum sa stii, ramai cu ce ti se spune.

Nu urmaresc eu sa te conving de ceva, daca doresti eu iti arat ce am spus mai sus, nu de la mine, nu de pe net, iti arat constitutia tarii, iti arat informatii de la guvern, nu povesti spuse de Dorel pe net, asa cum spi tu laughing

Cere si iti voi arata.

Pistoale is vindute tot timpul indiferernt ce se intampla. Si razboi daca este, pistoale tot se vind.
Sa nu se mai vinda, trebuie sa fie anulata legea pricepi? Atit timp cit legea spune ca poti cumpara pistol, lucru asta se va intampla. Iara asta este ceva f bun, ca de aia legea o fost facuta si aprobata de Washington si cei care au format america, au stiut ei bine de ce au vrut sa fie asa.

Legat tot de America, poti singura sa cauti pe wikipedia si o sa vezi ca aici sunt legi, sau majoritatea legilor is cele de pe timpul cand a fost facuta tara asta, de atunci si pana astazi legile alea nu s-au schimbat, nu sau modificat.

Iti dai seama cum e o lege, sa poata fi valabila sute de ani. Cauta de exemplu si vei vedea ca statul Texas are cea mai veche constitutie din lume, care na suferit modificari, deci are sute de ani laughing si continua sa functioneze si acum.

Despre ce rahat uscat vorbesti tu? De care coruptie vorbesti? Iti zic eu ce vorbesti tu si altii ca tine. Vorbiti de ce vedeti pe Youtube, ce posteaza unu altul, legat de politie de mai stiu eu cine, video la care nu exista sunet, plus voi nu stiti ce legi sunt aici, si cand vedeti logic vi se pare cai ceva in neregula
Am vazut si eu ce vorbeau ceva romani, ce postase, video cu politie din america care vai doamne nu stiu ce facea unui cetatean, alb, negru, uite ce face politia in SUA laughing

Ba frate nu mai puneti botu la ce vedeti. Aici politia poate sa faca ce vedeti voi in acele video, este legal sa faca aia. Dar acele video nu au sunet, tocmai ca cei care le posteaza sa nu cada de papagali

Pt ca aici, cand un politist iti spune miinile sus, tu trebuie sa ridici miinile cum zice el, daca spune sa te pui la pamint, tu trebuie sa te pui.

Daca nu faci ce iti spune un politist, el are dreptul ATENTIE, are dreptul legal sa te impuste. Iti este clar acum? Ce anume nu pricepi?
Asa e legea aici, te impusca fara discutie, faci ce spune, nu patesti absolut nimic, asta garantat. Daca taci din gura, ATENTIE, daca tu incerci sa vorbesti si el iti spune sa taci, tu trebuie sa taci, iar daca continui sa vorbesti, sa il enervezi, sa iti bagi in masa, in nevastasta, asa fac cei din video ce vedeti voi, dar nu auziti, aia de aia nu pun sunet, deci daca faci asa, politistu te poate impusca, asa spune legea.
Nimeni nu-i face nimic, ba dimpotriva il decoreaza laughing si mie personal mi se pare logic si normal.
Daca tie ti se pare altceva, iei parutu asta al tau si til bagi undeva, nu dau 2 bani pe ce crezi tu laughing

Inca odata, nu caut sa te conving de nimic, doar iti arat ce este aici.Tu crezi in continuare ce doresti, fiecare este liber sa spuna ce crede, ce simte, dar asta nu inseamna ca este si adevarat ce tu crezi sau spui.

Tu habar nu ai despre droguri, vorbesti numa de rau doar America, asa cum am spius ai ceva cu astia, nu-i suferi.Dar in Olanda, bine tu cum am spus doar dai din gura a tata de la piata, afla ca in Olanda se vind droguri la liber de cand lumea.

In Romania se drogheaza romanii pe capete, pun pariu ceva is mai multi care se drogheaza in RO ca aici, ca proicent, dar tu tot pe americani ai ce ai.

Tot ce v orbesti numai timepnii si rahaturi spui, de aia multi si pe aici va considera nu mai zic cum, de aia se si iau unia de voi, ca intrebati numai chestii de sugari de nivelul ala.

Ei uite ca acu mam scapat si ti-am zis si altele, pentru ca stiu sigur ca au fost aici discutii ca va spun unia nu stiu cum, pai va zic pe buna dreptate, cand vad ce fel ginditi ce cacaturi spuneti pe aici.

Ba frate daca nu esti sigura pe ceva nu mai spune, ca risti sa cazi de papagal, dar tu si altii ca tine tot continuati sa spuneti mereu acelasi **** laughing oare nu v-ati saturat de el laughing

| MountainRiver explică (pentru relian):

Gata, deci m-am înfuriat, dar nu mai intru în polemici cu tina, dragă Relian, însă atât spun, eu nu caut informații pe Youtube, decât poate doar de la anchetele polițienești unde îți arată clar cu lux de amănunte chiar crima comisă, ce-i drept acolo chiar se fac bine de tot anchetele și șeriful + FBI ul sunt cei mai profi de pe tot globul. Însă toate aceste crime au existat și există iar încă ceva care e tot lege (că tot mi-ai vorbit de legi) și nu, nu are nicio aplicabilitate și nu chiar scade rata criminalității la voi acolo, e condamnarea la moarte, care nu ajută la nimic, deoarece cine are înclinații criminale + mediu prost, nu-l mai sperie condamnarea la moarte, pe el, deci ce rost are?! Plus că, este conform legilor naturii și ale Domnului, anume că "dreptul la moarte și condamnare la moarte are voie doar Domnul, nu omul." Deci când omul a intervenit a devenit una cu acel criminal condamnat la moarte.
La fel și cu armele (cel mult în afară de acele albe, poate, în care te poți apăra și cel mult imobiliza agresorul, dar nu pentru că vrei ci pentru că vrei doar să te aperi) nu văd rostul puștilor și mai ales celor de calibru mare, adică la ce nevoie de o pușcă, mai ales într-o societate în care se vrea a fi liberă și a accepta pe toți în sânul ei, la ce nevoie pușca și instigarea la agresivitate. Pentru că să nu-mi spui că un om care deține o pușcă în America chiar e normal, ba chiar aici e problema supremă la voi, acolo, că, deși legea e dată pentru arme, nu sunt puse și niște condiții, niște sub legi care să, aibă voie la arme doar oamenii echilibrați și nu cei cu înclinații criminale ori labili psihic, de aici ideea că dacă s-ar face serios percheziții la americanii deținători de arme versus ne deținători, am siguranța că peste jumătate dintre cei deținători de arme au înclinații mai mari către criminalitate, personalitate antisocială și psihopatie, așadar la ce folos o armă?!
De aici poți deduce simplu și altă idee că, dacă statul dă arme ziua amiaza mare la "necalificați psihic" ei chiar doresc de fapt, parșiv, un stat agresiv și ucigător, chiar sălbatic și războinic, ca în vremurile de demult apuse, cum spuneam, oricât ai încerca să normalizezi armamentul și războiul, ele sunt doar pentru a aduce haos și distrugere, moarte, oricâte "intenții bune" ai avea în spate.
Cât de restul, eu știu ce am văzut și auzit la documentare/nu pun aici la socoteală filmele, dar am văzut destul cât să mă frapeze și să-mi fie frică, eu, femeie singură să fug și supraviețuiesc în America, deși nu neg că, da, ăsta e visul meu cel mai mare, după a deveni scriitoare și a avea puteri paranormale/parapsihologice, e clar AmericanDream. laughing)

| relian a răspuns (pentru MountainRiver):

Aloooooo romanco ia pauza, spui numai timpenii laughing. Deci toti care au arme nu-s sanatosi dupa tine.E bun, ma refer este bun ca nu esti tu cea care sa faca legi laughing
Intro socientate nu stiu de care spui tu, ce rost mai au armele? Pai armele vorbesc, asta este rolul lor. Uite o societate de asta de care spui tu, unde oamenii nu a arme de foc si nu au voie sa detina nici o arma de nici un fel, nu au voie nici macar cu spray de aparare ce spui tu, de alea cu piper, nu ai voie cu deala ce te corenteaza.

Stii care este tara de care spun? Romania, asa spune legea acolo nu ai voie cu absolut nici o unealat ascutia, nu ai voie sa mergi cu forfeca la tine pe strada laughing cu absolut nimic si stii de ce?

Pentru ca socitatea asta ce tu o tot ridici in slavi ce face? Se pare a tu traiesti in alt univers laralele cu realitatea laughing tu nu ai vazut ce fce guvernul in tarile unde exista societati de astea deale tale? Au iesit cu tunuri de apal cu fumigene cu mitraliere si au dat in populatie, asta se intampla in societatile de care tu spui.

De ce nu se intampla in societatea americana asa ceva, adica guvernu sa iasa cu jandarmi, cu armata sa puna tunurile pe oameni?
Ia zii, de ce oare, ghici ciuerca cei laughing exact pentru ca populatia are arme de foc, pentru ca populatia este mai bine dotata ca Politia si ca multe institutii guvernamentale. ca urmare care guvern e ala sa iar sa traga in oameni? Pai ies toti oamenii cu armele lor si terci iau facut.

Cam despre asa ceva este vorba.Referitor la ce spui tu ca ar trebui sa se dea arme doar la cei echilibrarti, adica ce faci te contrazici singura?
Ai spus un om care are arma sanatos sigur nu-i asa ai spus corect? Apoi vii si spui sa aiba arme doar oameni echilibrati laughing pai daca nu-s sanatosi, cum mai pot sa fie si echilibrati laughing

Ok legea de aici spune asa, ppentru cultura ta generala. O persoana care a avut sau are probleme cu legea nu poate sa cumpere arme de foc.
Asa spune legea si asa se face.Adica eu daca maine in drum spre casa, ma opresc la un magazin de a rme, intru, ma uit, daca vreau sa cumpar, zic vinzatorului, vreau pusca ai, sau mnu stiu ce pistol, stiu eu de care laughing 1911 pistolul ala il vreau si fabricat de Springfield.

Vinzatorul iti cere ID, se duce baga date in computer, vine inapoi si iti spune sa astepti 5-10 min. In timpul asta, ii vine lui de la guvern, de la politie cine esti tu laughing deci esti verificat, atit dureaza, apoi zice da ce arme sau cate doriti laughing
Daca apare acolo ca tu ai fost la arest, ca ai avut altercatii cu politia cu vecinii cu stiu si eu cine, deci apari la politie ca esti o persoana genul asta, nu ti se vinde absolut nimic, zero.

Asa ca stai tu linistita, ca nu vind astia arme la nebuni, sau dezechiloibrati asa cum crezi tu.
Cei care au impuscat asa oameni la nimereala is de astia dusi cu pluta, doar ca armele lor nu erau legale, erau cumparate la negru.Asa cum si in RO si oricare alta tara se vind arme.Eu cunosc oameni in RO care au arme ilegal, nu au permis, dar au armel le-au cumparat ilegal.
Sau sirbu ala ce a impuscat pe aia acu 2 ani sau cit timp in urma, luase arma lu tacsu laughing
Un nebun sau de astia dusi cu pluta, daca vor fac ei rost de arme, chiar daca nu se vind la liber.

Tu traiesti in universuri paralele, mai iesi si tu in lumne, mai citeste si tu una alta, mai afli ce se intampla in lunme, in RO prin vecini.

Tot ce spui tu is chestii doar ce tu le crezi ca asa ar fi laughing Oamenii care au arme iti garantez is cit se poate de linistit, is oameni la locul lor.
Toti romanii din Dallas au arme, in afara de mine si inca un amic laughing si femeile, deci cand zic torti romanii intra si femei.

Vrei sa spui ca femeile astea romance is dezechilibrate laughing nu-s sanatoase? De unde stiu ca au arme? Am fost la ele si miau aratat, una asa cu intentia sa imi vina mie, voia sa mai dea din ele dar nu moca laughing
Puteam sa iau ieftin, doar ca nu era ce imi place mie, avea respectiva Berretta, eu nu-s curios de Berretta.

Referitor la crime si faima crimelor, inca odata iti zic, ti se pare, pentru ca crimele din America, Anglia au fost foarte mediatizate, sau facut filme, reportaje, toate nu sa arate nu stiu ce peste prajit, sau facut pentru bani laughing naivu casca urechile, plateste sa vada astfel de chestii, asa cum si tu te-ai uitat asa spui.
Daca nu-ti plac crimele de ce esti atit de interesata de ele? De ce ai vizionat filme, reportaje?
Asa ziceam si eu, pentru ca esti f echilibrata si sanatoasa laughing

Deci un om care detine pusca in America nu-i sanatos laughing dar ar trebui sa aiba pusca doar cei echilibrati laughing Tu pricepi ceva din chestia asta spusa de tine?
Arnold are si tanc nu doar pusca laughing asta inseamna ca omu nu-i sanatos? A iesit Arnold cu tancu sa ce? Grekle de tot cu romanii din RO, se pare ca populatia din RIO este mai tare indoctrinata de sistemul actual decat o faceau comunistii pe timpuri.
Pe timpul comunistilor aveai voie sa porti la tine un briceag, astazi canci, nu mai, sa nu cumva sa te poti apara, dar de cine? Sa nu te poti apara de tilharii care te conduc, in caz cati trece prin cap sai nfaci aluia ceva laughing de asta sau dat legile astea acolo, nu ca sar omori oamenii intre ei, astea is povesti.

Tu acasa ai cutit, daca vrei sa-l taie pe careva o poti face oricum corect? Ca legea zice ca nai voie sau ca ai, tu o poti face, cutite de bucatarie tot ai laughing

Lor le esti teama ca populatia sa nu aibe arme, l sa nu aibe sparay, chestii ce ai putea sa ripostezi cand jandarmul vine sa te bulaneasca, sa dea cu apa in tine, ca mergi tu pe strada si strigi la aia cas hoti si tilhari laughing deci nici macar nu mai da voie omului sa se exprime liber

Daca tu asa vezi societatea aia sanatoasa, stai acolo, sau te poti muta in Nord Corea ca asa iti place tie laughing
Condamnarea la moarte este o legea care si in RO comunista era prezenta, dar tu cum am spus vorbesti din lumi paralele laughing Dupa revolutia s-a scos pedeapsa cu moartea, dar tilharii lau Omorit pe Ceausescu, au impuscat doi oameni fara aparare.
Banui ca esti de acord cu impuscarea lui Ceausecu, sigur o sa spui ca asa ia trebuit, ca a facut sia dres, a omorit poate f multi oameni, sau din ordinul lui, ori in sistemul lui.

Pina la urma nu comnteaza citi omori, ca unu sau mai multi tot criminal te numesti. De ce lau impuscat? Astia din societatea ta echilibrata si care nu te lasa sa ai asupra ta nici o pioneza laughing parca vad ca o sa interzica femeilor sa poarte si agrafe de par laughing

Stai acolo linistita in societatea ta ca stai bine.Dar cand unia pot sa aiba arme, iar alti nu, vorbim aici despre oameni, cum se numeste asta?
Guvernul are arme corect? Are politie, jandarmi, armata de partea lor, populatuia de ce sa nu aibe arme?
Daca aia devin dictatori, ce te vei face, cum vei riposta? Ia sa ai arme sa vezi ca altfel stau lucrurile.

Cum am spus armele vorbesc laughing ele fac legea, ele mentin pacea.Tu daca nu ai arma, oricine poate veni la tine sa te atace, sa stiu si eu ce sa iti mai faca, de la vecinul de linga tine pana la guvernanti corect?
Dar ia sa stie ca ai arme, mai vine vecinu sa-ti faca ceva? Poate sa vina doar daca il chemi tu sa te rezolve altfel laughing dar nu disicutam despre asta.

Deci prezenta uneo arme trezeste pe toti, atentioneaza pe oricine sa fie precaut, sa ezite, stai nitel are pusca, daca ma impusca el pe mine laughing

Cam asa stau lucrurile.Una e sa stii tu ca eu am arme, alta sa stii ca nu am.Cind stii ca nu am, vii cu tupeu, intri darimi, legea junglei, laughing dar cand oamenii au armel ups, stai ca daca intru ma pot trezi cu un glonte in capatana laughing

Dar ce sa stii tu, soarece de bucatarie, care nu iesi nici pana la poarta, de tema ca cine stie vecinu se uita la fundu tau laughing

| MountainRiver explică (pentru relian):

Annoying, my dear Relian!
Nici nu mai comentez nimic, căci nu-mi mai bat capul să explic nimic. Nici să argumentez propriile idei nu am stare, dar eu îmi susțin părerea, oricum ar fi, America e o țară a depravărilor și da, încet, încet uite că vine și la noi năpasta, păcănelele sunt în floare, nu mai avem naibi urși în păduri și lanuri de grâu, câte păcănele avem în România. Și cine le-a adus?! America!
JunkFood-ul cine le-a adus? Tot America.
Și stai tu liniștit că da, se schimbă cât de curând legea și se vor legaliza și la noi armele. Doar că noi măcar avem noroc că suntem un stat mai sărac și deci nu va avea cum să cumpere statul armament pentru civili laughing) dar vine, cât de curând. Ca să nu încep că până și cultul ăsta de "criminalboy" se*simbolul femeilor, a apărut până și ăsta la noi, deși da, recunosc că aici încă se fac pași mai mici, căci încă la noi se merge pe judecată și chiar frică și repulsie "vai, mamaie, dar ce fac tinerii ăștia azi, ucid pe capete. Vai monstru!" laughing) Dar vine cât de curând cultul lui Ted Bundy și Dhamer care în loc să se arunce cu ouă stricate și roșii în ei, veneau femeile la procesul lor, stăteau în primul rând să-l susțină pe bad boy-ul ăla. laughing) Așa că, spune ce vrei, eu nu-mi schimb părerea.

P.S. Dar ce treabă ai tu cu șoarecii de bucătărie?!
Sunt un șoricel simpatic și pufos, ceva cam anxios, dar se bucură de sanctuarul ei, numit casă, asta ca să-mi citez amica, care ea așa spune mereu, că "Casa este sanctuarul meu." Acum m-am apucat și de metoda vizualizării/meditației, în care vizualizez tot ce vreau să obțin de la viață și Univers și ciuuudat dar la naiba de nu a funcționat, am obținut ceva, când mă așteptam mai puțin. happy Am redevenit profa, din toamnă mă așteaptă elevii mei, sunt pe cale să devin terapeut și oricum tot în casă îmi voi petrece existența, că dacă reușesc în 3 ani să iau licența, îmi deschid cabinet în propria sufragerie și acum am și pe Glovo și la mine în oraș și o să-mi fac și cumpărăturile prin ei și pe-afară o să mai ies doar dacă am chestii la stat de rezolvat sau de dus gunoiul. laughing) Cel mult din proprie inițiativă, doar când îl hrănesc pe vecinul Garfield din vecini, că stă ca milogul cu botul în sus, la balconul meu și cu ochi rugători. Și-i mai arunc câte un salam pe geam, dar nu-i place din moment ce el e răsfățatul cartierului și toată lumea l-a obișnuit cu pernițe de caviar și iepure. Așa că, alea cum nu i le pot arunca de la balcon că-s umede, trebuie să mă conformez și să cobor să i le dau. Dar spre curiozitatea ta, da chiar urmăresc când nu-i prezent vecinul de vizavi de blocul meu, de la 3, care stă toată ziua pe geam, fumează și ne urmărește blocul. laughing) Deci am grijă mare să nu cumva să fie stimabilul vecin, prezent pe balcon, când vreau să ies să-l hrănesc pe celălalt vecin mieunător. Așa că, am o viață chill și frumoasă, zic eu. Cam plictisitoare ce-i drept, dar nu-i nimic că oricum eu evadez prin gândurile și personajele mele, deci oricum nu prea sunt prezentă la dimensiunea asta. laughing)

| relian a răspuns (pentru MountainRiver):

JunkFood-ul cei asta, acu aud prima data laughing. Pacanele nu le-au adus americanii la voi, RO le-a adus, sau romanii, na venit nimeni cu forta sa va aduca ceva.

Tie daca cineva iti propune ceva si nu vrei esti cumva obligata, despre ce desene animate vorbesti?

Arme nu in RO in toate tarile nu se vor vinde la oameni, se incearca si la americani sa nu se mai vinda, asa ca nu vine nimeni sau nici o lege de care tu spui.
Legile astea sa nu lasi omu sa aleaga is legi impotriva naturii, adica de ce tu sa poti sa ai si eu sa nu?

Despre asta este vorba nu de ce povesti spui tu. Vad ca nu ai mai spus nimic de timpeniile ce le spui pe aici, despre chestia aia cu echilibrartii si cu aia nesatosi la cap care au arma de foc laughing de chestia ata mucles, cand ai vazut ca te intorc, ca tiam inchis gura, liniste, gata alea nu se mai pun.

Iti pot demonstra si cu timpenii ce le spui iar, dar nu mai iti spun ca oricum scriu la grad laughing desi este gratis sa scriu, sau am platit deja internetul, de ce sa mai obosesc degetele sa iti scriu?

Ramaqi cu ce crezi si stii tu, chiar de este gresita metalitatea ce o ai, oricum nu tio mai poate schimba nimeni, stii vorba aia " nu mai inveti tu calu batrin la ham, " laughing desi eu nu incerc sa iti schimb vederea sau gindirea, doar iti arat ce tu gresesti. iar cand tiam arata, am vazut s-a lasat tacerea mielilor laughing

Acu ai luat-o cu alte chestii cu pacanele, daca am spus si ceva legat de astea si apoi tu realizezi ca asa ar fi, la fel gata tacere, dar nu vii sa spui, da uite ai dreptate, ma gandii gresit, nici vorba laughing chair de vezi ca gindeai gresit tu nu stii cei aia sa recunosti laughing

Fiecare om este liber sa se exprime, sa aleaga pe cinei place si de cinei place, atit timp cit nu ma afecteaza pe mine, pe tine.

Tie iti plac cartofii murati, mie poate nu imi plac, nu trebuie sa maninc ce maninci tu.
Dar cum am zis trebuie sa fii si la un oarecare nivel sa poti rumega cu ce se maninca lumea asta sau cum ar trebuie sa fie corect.

Nu am pretentii la tine de nici unele, fiecare cit poate duce, cit a fost inzestrat de mama natura laughing
Sa vii sa spui ca esti invatatoare, sa vii pe aici si sa spui cultu nu stiu care, pacanele si mai stiu eu ce, arata ce copii vor iesi dupa tine laughing daca ii vei invata timpenii ce le spui si pe aici.

Dar na RO trebuie sa mearga cum a mers si pana acum, de ce sa faca altii altfel, ori sa o duca mai bine laughing
Asa ca e mai bun sa ne oprimk aici ca oricum nu ajungem nicaeri.Tu de fapt esti o persoana dictatoare, asta din felul tau dea gindi. Aasa ca eu nu-s curios de persoane genul asta. La mine se merge liber, fiecare sa se exprime, sa fie liber, iar cand spune ceva sa si arate de ce e asa cum spune sau crede el.

Pt ca esti liber sa te exprimi, sa vorbesti, dar cand vine vorba de educatie, de economie, nu mai merege pe vorbe, trebuie sa si arati de ce este bine sa inveti copii asa, de ce este bine sa dai nu stiu ce legi in felul ala si de ce sa faci masini cu Renault, nu doar pe vorba si pe relatii si pe crezute.

Trebuie sa analizezi, sa vezi ce e mai bun. La tine nu am observat absolut nici o analiza la nimic, doar vorbe aruncate asa care cum la intimplare, doar din ce tu crezi, nimic din ce este logic, sau legal.

| MountainRiver explică (pentru relian):

Sunt prea educată ca să mai zic ceva, dragă Relian, prea...

Dar o să mă abțin să nu sparg telefonul ăsta de nervi, pe care apropo m-ai ajutat să-l iau, pentru că na, ce să zic, ai fost amabil atunci să-mi răspunzi la întrebarea cu telefoanele Flip laughing) și deși nu te-am crezut pe bune, da, acolo chiar aveai dreptate, căci telefoanele alea chiar veneau direct cu folie de protecție, dar eu nu credeam, tot eram sceptică dacă ar fi posibil să fie o folie pe el, dar am aflat abia acum în primăvară, când am umblat o noapte întreagă prin ploaie și fără să vreau mi-am udat telefonul iar în zona mai sensibilă, pliabilă, s-a prelins apă și apoi nu se mai vedea ok displayul și am fost nevoită să o dau jos. Deci cu atât mai mult mă abțin să nu sparg telefonul ăsta acum laughing) dar mă abțin deoarece mai am nevoie de el.
Dar mersi pentru ajutor și mă abțin să mai spun ceva despre scumpa ta țărișoară America, pe care, observ bine, o cam iubești dacă o aperi atât.
Doar că în apărarea mea, mai spun doar atât, nu sunt singura care gândesc așa, ci mai multe persoane din anturajul meu, gândesc că "America, e țara perversiunilor."
Ca un ultim argument, mai spun doar atât, amica mea, vorbește cu un american căsătorit pe net și devenind confidenți online și mai sporovăind despre viețile lor, omul i-a mărturisit că el și soția lui sunt într-un cerc din ăsta în care se practică orgiile și schimbarea între parteneri în timpul actului se*ual. Ei ajungând la 8 membri care se schimbă unul cu altul și ajung ca toți 8 să și-o tr*** între ei. happy Așadar, de aici, cred că totul vorbește de la sine. happy

Crezi ce vrei, eu una nu doresc să fiu ce spui tu pe aici, hitleristă, de altfel, cred că ești prima persoană care-mi spune asta laughing) eu chiar cosider că sunt foarte flexibilă în idei și uneori chiar atât de flexibilă de pur și simplu nu mai știu ce vreau, din cauză că văd prea multe alternative și opțiuni în viață și nu ar fi suficient că văd toate acele alternative, dar mai și am darul de a vedea de asemenea, în fiecare alternativă + și -, încât realizez că de fapt în viață oricum, orice ai face, ai de fapt de câștigat ceva și de pierdut altceva și că pur și simplu nu există încă alternativa sau calea cu doar + și din care să ai doar de câștigat, ci există + și - dar care împreună creează un tot unitar mai interesant și frumos.

Deci nu știu cum vezi tu America, dar eu o văd așa cum am descris mai sus. Într-un singur cuvânt ce să o cuprindă DEPRAVATĂ.În mai multe însă, depravată, dar și frumoasă.

| relian a răspuns (pentru MountainRiver):

Tu vad imi povestesti de oameni dezaxati, de astia obsedati sexual de pe net, oameni ce nu-i cunosti, oameni care ar putea fi oricine, chiar si copil, si ar putea fi in orice loc din lumea asta.

Vad ce educata esti laughing daca crezi orice persoana virtuala ce o intilnesti pe net.
Apoi daca ai prieteni sau anturaj genul de care povestesti, e clar de ce oameni esti inconjurata. Amica ta daca vorbeste cu un american casatorit, care mai practica si orgii sexuale, tu asa dupa educatia ta ce fel de persoana consideri ca este amica asta a ta?

In primul rind ce cauta sa vorbeasca o femeie singura, banui ca este singura, cu un barbat casatorit, sa vorbeasca si despre chestii genul asta deplasate, sa nu zic de oameni obsedati, dusi cu pluta?

Asta arata ca si amica ta, sanatoasa sigur nu-i laughing ca urmare daca tu vii sa imi spui povesti de astea, doar informatii de pe net, inca odata iti zic, educatia ta este de nivel f scazut, daca gindesti asa, iei de bun orice rahat gasit pe net, daca iti faci o imagine despre cineva, sau ceva doar din auzite si de la obsedati asa cum este amica asta a ta.
Asa ca poti sa dai cu telefoanele de pamint, dar mai bine te-ai da pe tine de pamint, telefonul n-are saracu nici o vina ca stapinul lui gindeste ca elevii la care este educatoare laughing

Eu nu apar nici o tarisoara mea ce spui tu, eu spun ce vad, ce traiesc pe aici, ce am trait si in RO, ce am vazut si stiu foarte bine si din alte tari, am sora, frate in Italia, personal am fost in Franta, am si rude acolo f de aproape, nu vorbesc despre oameni dezaxati cum este amica ta laughing sa fim realisti, sa stai la povesti cu barbati casatoriti, despre urgii, e clara ce fel de persoana esti.

Urgii de astea ce spui tu se fac si in RO, se fac in orice tara din lumea asta.
Sa vii si sa spui ca doara America este deparavata, ca amica ta vorbeste de nu stiu ce a gasit ea pe net, nici nu are certitudinea ca ala ar fi american laughing tu tot dai cu noroi intr-o tara de care habar nu ai.
Inca odata subliniez, nu ai educatie laughing poti sa spui ca ai avea, nu o ai, cam trist dar adevarat.
Vrei sa iti arat educatie? Uite America aia depravata ce spui tu, acu la Olimpiada asta, cine au fost cei care au spus, care au aratat ca romanca la gimnastica na gresit, ca na iesit in afara terenului?

Hai zii sa te vad, sa te aud laughing au fost americanii astia depravati ce tot arunci tu cu noroi in ei, americanii au spus, au aratat video ca nu este adevarat ce arbitri au spus, deci ATENTIE puteau sa taca, sa ascunda lucrul asta, pentru ca spunind ce se intampla? O sai ia medalia cui? Americancei, ca aia a luat medalia in locul romancei da?

Ca sa vezi si tu ce americani depravati, in loc sasi apare sportiva, ei o da in git laughing astia da oameni depravati, aici ai dreptate laughing

Ma femeie, ia lectii de la depravatii astia, daca vrei sa te educi, nu mai crede ca tu esti educata ca le stii pe toate, nu mai arunca cu noroi in oameni, in tari ce habar nu ai despre ei si ele, doar pe baza a ce auzi de la radio sant.

Ai exemplu acum clar, stie tot globul ce s-a intamplat, stie si cine a aratat asta, iar tu ii faci depravati.

Daca ai vorbi cu un american si ai spune ca is deptravati stii ce tiar spune? laughing nu sar supara, doar tear privi asa mirat si ar spune ca esti libera sa crezi ce vrei tu laughing

Cam in felul asta de depravare is americanii. Cum am spus, nu e prima data cand vorbesti de americani asa, am mai avut un conflict de genul asta tot pe tema asta, asa ca acum ma abtin sa zic ceva sa te injur laughing incerc sa nu fiu roman, sa fiu ca americanii depravati.

Cind porti o discutie cu cineva evita sa mai spui chestii de astea, arata nu ca esti educata, arata ca nu esti deloc.
Nici nu ai dovezi, habar nu ai ce se intampla in America, tot ce stii despre, e din povestile ce ti se spun la tv si ceti spun amicele tale depravate laughing pentru ca un om serios, care nu-i depravat ce spui, nu sta la discutii cu depravati laughing o femeie serioasa, nu sta la discutii nici cu barbati casatoriti, asa ca amica ta clar e si ea depravata.

Apoi daca stam, strimb si gindim drept, oamenii care se asemana se aduna, as putea sa spun ca si tu esti cam la fel ca amica ta laughing

Eu stiu asta din experienta, nu exista cineva sa zic un exemplu, eu care nu prea beau bauturi alcoolice sa fiu prieten cu alt barbat betiv laughing nu am cum, nu prea avem nimic in comun.

Cind ai un prieten, amici ce vorbesti des cu ei, trebuie sa ai f multe in comun corect? Lucru asta inseamna ce anume? Ca si tu, sau si ei is cam pe aproape de caracterul tau.

Acum analizind chestiile astea, putem concluziona urmatoarele:

-Amica ta si alti confidenti deai tai, daca stau la povesti cu dezaxati pe net, inseamna ca au cam acelasi caracter corect?
-Tu daca esti amica, prieten cu ei, inseamna ce? Ca aveti caractere asemanatoare

Restu spune tu, ia-o cum doresti. Vrei sa ma injuri poti sa o faci, esti libera sa injuri, sa imi zici orice, eu am analizat situatia in cazul de fata.
Tot ce am spus este exact asa, iar daca tu ai alte argumente, daca crezi ca eu gresesc arata, dar nu doar vorbe la nervi sau in desert laughing vina cu explicatii, arata ca persoane total diferite pot fi amici prieteni, vina cu ce zic specialisti si sami demonstrezi ca este ca tine.

Pina una alta eu raman la parerea mea, tot ce am spus este cam adevarat, tot ce ai spus tu, este doar parerea ta si parerea unor depravati laughing
Eu nu stau la discutii daca am o relatie cu femei pe net.Nici nu stau la disicutii daca cumva caut o femeie pe net sa zic pentru o eventuala relatie.

Odata vorbeam prin RO, inainte mai vorbeam si eu cu fete, recunosc, multe de acolo din RO dar nu de astea care fac orgii laughing

Odata am gasit o fata draguta, buna laughing si discutam asa una alta, ea din ce povestea cam mintea, eu pot sa inteleg cand cineva minte sau spune povesti.
Am lasat-o, altfel normal cand spui cuiva, deja dispare, nu mai esti placut, asa ca am folosit si eu tactica depravatilor de americani laughing

Asa am aflat discutind ca ea, era de loc de la mine din oras, dar ea la mom ala era prin Bucuresti.
A venit cu basme ca este intr-o relatie cam toxica, ca ala o tine, no lasa, nu stiu ce nu-i face, ce ii face bla bla.

Eu mi-am vazut de treaba, nu o cautam, mi-am dat seama ca nu-i de nivelul meu laughing nici ca amica sa discutam.
Asa ca nu am mai vorbit nimc cu ea. Aflasem pana la urma ca ea facea de fapt videochat laughing asa ca i-am zis ok sa fie sanatoasa.
Dupa vreun an apare cineva, nu mai stiu ce era pe Facebook sau care webiste si ma saluta si inreaba ce mai faci vecine laughing

Eu zic ce vecin frate, nu te cunsoc. Zice mai nu mai ma tii minte? Si imi spune cine este, aaa zic ok am inteles.Si am discutat asa nitel, cand deodata ea ce spune. Hai sa iti fac un show ca esti vecinul meu si ca era in pauza, si asa fara sa zica nimic se dezbraca si se freca de un scaun laughing asta la camera, mi-a cerut camera, zice sa imi arate ceva.
Sincer m-a luat prin surprindere laughing zic mai fata, stai linistita ca eu nu umblu dupa asa ceva, zic nu-ti pierde timpul cu mine, eu nu platesc fete sa le vad dezbracate pe net.

Ea zice nu nu, nu-ti cer nici un ban doar ma plictiseam si asa isi adusese aminte de mine, zice ea. Zic ok daca mai cautat sa ma intrebi de sanatate, dar sa stii ca eu nu caut chestii de astea. Zice ca este in regula, se tot freca de un scaun acolo. Eu ii zic, ma dar tu asa faci, asa se face la videochat de asta? Zic pe bune, niciodata nu am fost macar curios sa ma uit. Zic nu folositi si jucarii, eu sa spun ceva, ca nu stiam ce sa zic, fusesem luat pe nepregatite laughing

Ea zice ba da si insfaca rapid un virbator si il tot invirtea in ea laughing

Ei uite sa vezi ca nu is oameni asa doar in america, doar ca eu nu is amica cu ea, ala a fost un show asa fara sa stiu, fara sa cer, apoi de atunci nu am mai auzit de ea, ca nu am in comun chestii cu ea si nici ea cu mine.

Eu asta cred ca ea cajuta, clienti, credea ca poate poate ma atrage, poate ma prinde de client, dar cand a vazut ca eu nici cu show free nu-s curios, s-a dus la alt client.

Daca nu ai in comun chestii cu alta persoana nu ai cum sa fii nici macar amic.
Tu ai spus ca este amica ta care sta la orgii sexuale online laughing acum na, exager si eu un pic, dar cine stie, poate ca o fi adevarat, or face si orgii online, nimic nu este exclus, laughing sau poate ca ala nici nu este in america, chair daca o vorbi engleza, sau poate cai roman din america.

Dar oamenii is cam la fel peste tot, nu exista tara unde sa nu fie dezaxati, bolnavi mintal, obsedati sexual si asa mai departe.

Daca tu caracterizezi oamenii dupa chestiile astea, gresesti, ori nu stiu ce ai vrut sa spui prin exemplu ala cu amica ta, banui ai vrut sa spui ca doar americanii is depravati, doar ei fac orgii, restul oamenilor is seriosi si-o trag doara in fund laughing

Cind apare peste tot informatii, is prinsi chiar in flagrant, vorbesc de romani, de pretoti romani care is obsedati sexual, is pedoflil si ce naiba mai sunt si cand vine o persoana ca tine sa imi spuna ca americanii is depravati, ce pot sa spun?

Aia am spus ca nu ai educatie, desi putea sa spun mai multe, dar nu vreau sa fiu roman clocit.

Sa fii sanatoasa, e bun ca esti inconjurata de persoane ca amica ta, va urez orgii cit mai frumoase in continuare laughing