| R9kitty a întrebat:

Hellou:* Fundita! Stiti care este mottoul Suediei? Mersi!:p

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Confrom wikipedia.org, motto-ul Suediei este : "För Sverige i tiden"
Tradus in engleza ""For Sweden – With the Times"
O zi buna! happy

2 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Da, fetele blonde.

| Angelina01 a răspuns:

Motto
"Bisericuţa din sat a făcut că neamul nostru şi azi mai există! Pentru aceea cu toţi câţi suntem cu tragere şi iubire adevărată faţă de neamul nostru, cu bucurie şi cu deosebită plăcere observăm când poporul e cu tragere şi iubire faţă de biserică, căci, suntem siguri, poporul nostru până umblă la biserică se roagă româneşte, vorbeşte cu preotul său româneşte şi el rămâne român." (Vasile Lucaciu - 1904, Un smerit memoriu)