| Girly97 a întrebat:

Neata, cum pot corecta o eroare legata de transportul in comun pe Google Harti?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Daca e vorba de text, o poți face chiar tu. Apeși pe Suggest an edit.

| Girly97 explică (pentru Frank51):

De unde sa sugerez un text daca este vorba de un transport in comun si nu de o locatie?

| Frank51 a răspuns (pentru Girly97):

Nu merge. Maxim poți edita o stație de autobuz, apeși pe ea, more info, si suggest an edit.

| Yuoia a răspuns:

Depinde ce vrei sa corectezi. Daca e vorba de programul autobuzelor/tramvaielor, nu se poate.
Ai "Sugereaza o modificare".
Acolo, poti modifica nume, pozitia pe harta, numar telefon. Cei de la Google verifica si aproba sau nu, modificarea.