| Calinm22 a întrebat:

Pe 19 iulie plec din țară și am voie sa pun o jucărie sexuală în bagajul de cală? Și aș vrea să știu dacă verifica bagajele cu toată lumea de față, pentru că nu aș vrea să vadă cineva ce am in bagaj.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai nesansa ca la vama sa te verifice aleator taman pe tine, da, vor scoate si jucaria sexuala din valiza, ca deh, asa este regula sa verifice TOT ce ai in bagaje, atat geanta de mana cat si valiza de la cala, si cate alte genti ai tu, toate, dar aboslut toate vor fi verificate.
Uite aici un caz taman cu jucarie sexuala:
https://www.youtube.com/watch?v=KUQyT0dqWDY

| mihai69 a răspuns:

Bagajul de cală nu se verifică.

Răspuns utilizator avertizat