| CipryDHCipry a întrebat:

Pentru a ne caza la un hotel 2 persoane cu un copilaș pentru câteva ore de odihnă, se poate intrat doar cu unul dintre buletine!?
Deoarece unul dinre cele 2 persoane nu-l are?
Se poate intra doar cu el ei?
De exemplu!?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, se cere buletinul ambilor adulti si in nici un caz nu vor accepta sa-ti dea o camera pentru cateva ore, minimul fiind 24 de ore, adica 1 zi intreaga.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu da, destul de rar hotelurile cer ambele acte de identitate.

| dullcat a răspuns:

Da, se poate, un singur adult e responsabil de tot grupul/familia.

| vatadezahar24 a răspuns:

Depinde de hotel, cel mai bine este să suni din timp și să întrebi dacă este posibil. În majoritatea cazurilor, nu este nici o problemă dacă a doua persoană nu are buletinul, deoarece exact cum a spus și dullcat, un singur adult este responsabil pentru tot grupul. Totuși, vorbește din timp la hotel.