| Narcis1991romanul a întrebat:

Salut, am mi-a trecut prin cap sa vizitez America cu soția. Am fost la interviu soția a luat viza, eu canci ...ma întrebat multe, dacă știu engleza, i-am spus că f. putin vreo 1O%,apoi lucrez ca mecanic auto, etc prosti din ăstea. Acum ce fac deoarece nu vreau sa cheltui banii și timpul aiurea.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ori merge doar sotia, ori nu mergeti.
Pana la o noua incercare, inscrie-te la cursuri de limba rngleza si obtine atestatul pana la (cel putin) B2 (nivel conversational avansat).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai incerci la anul

| mihai69 a răspuns:

Nu din cauză că nu vorbești engleza nu ai primit viza.
Au niște criterii ciudate și tu nu te-ai încadrat în ele.
Speră că vor include România în programul "visa waiver".

| ReddY25 a răspuns:

Nu mai mergeți și aia e happy

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să știi engleză sau să mergi împreună cu cineva care știe.

| KovacsB a răspuns:

La Eforie Nord nu iti place?

| Îngersuav a răspuns:

Întâi învață să scrii corect româneşte.

| Cqtqlin677 a răspuns:

Fi răbdător și optimist! O să-ți primești viza! Good way to America!

| FreddieM a răspuns (pentru Cqtqlin677):

Amuzant răspuns, am vrut să-ți dau vot, dar rezult blocat de tine. E o greșeală?
Cheers

| FreddieM a răspuns (pentru FreddieM):

Pentru Ingersuav. Amuzant răspuns, am vrut să-ți dau vot, dar rezult blocat de tine. E o greșeală?
Cheers