| maphiotul a întrebat:

Salut
Care locatie cea mai ieftina o recomandati pentru cazare o noapte sau doua in cluj? dar ieftină
Va rog locație si pret aproximativ pe noapte
Care vine cu comentarii la mișto genu,, gasești in gară" e blocat pe loc si raportat

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Airbnb.

| maphiotul explică (pentru sadrian46):

Da,m-am gandit
Da nu am folosit niciodata nu stiu cum sa caut

| sadrian46 a răspuns (pentru maphiotul):

Scrii airbnb pe Google și ai sute de variante. Alegi pe cele mai ieftine.

| maphiotul explică (pentru sadrian46):

Trebuie aplicatie, cont etc...
O sa caut

| maphiotul explică (pentru sadrian46):

Ai dreptate, pe airbnb am găsit 3 cele mai ieftine cazări dar si bune.si am căutat pe toate aplicațiile, site-urile, Facebook, peste tot
Una a fost chiar super faină am stat 3 nopți, aproape de casa lui Florin Piersic.
m-am intâlnit cu el si a vorbit cu mine, am fost tare bucuros happy

28 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Păi spune și tu ce înțelegi prin "ieftină rău nu așa și așa"...
Dacă tot te-ai gândit că vei primi răspunsuri dacă ameninți oamenii.

| maphiotul explică (pentru johnnny123):

Cam 30-40 lei pe noapte de persoana respectiv

| johnnny123 a răspuns (pentru maphiotul):

Realizezi că la Cluj 30 de lei costă o cafea și o apă minerală?

| maphiotul explică (pentru johnnny123):

Mai gasesti si la 30-50
Am vazut postare pe fcb dar mai demult si nu am salvat-o

| johnnny123 a răspuns (pentru maphiotul):

Ce pot să zic... Mult succes.

| Yuoia a răspuns (pentru maphiotul):

In Cluj, cu 30-40 de lei pe noapte de persoana nu gasesti nici in parc, cum zice Gabita. Mai ales ca se plateste camera, nu patul.
Sunt unele pensiuni mai ieftine (ieftine pentru Cluj) dar incep de la 160-170 de lei pe noapte.

| maphiotul explică (pentru Yuoia):

Te inșeli prietene.chiar am gasit foarte ieftina
Daca cauti bine o sa vezi ca e asa

| maphiotul explică (pentru johnnny123):

Am gasit-o postarea si numarul de telefon
Foarte ieftin
Cauta mai bine si vezi ca este

| Yuoia a răspuns (pentru maphiotul):

Nu asa doar ca sa contrazici. Spune unde si cu cat.

| maphiotul explică (pentru Yuoia):

Nu spun pentru ca toti m-ati descurajat
Descurcati-va happy
Doar atat iti zic ca este
E curat dar nu sunt conditii de lux
Pentru ce am eu nevoie e ok
Si eu am nevoie cam de 2 ori pe luna cate 2 nopti tot timpul
Deci daca era vorba doar de o noapte mergeam la orice pensiune

| Yuoia a răspuns (pentru maphiotul):

Nu spui pentru ca NU ai gasit.
Zici asa doar de ciuda pentru ca in Cluj totul e scump si tu consideri descurajare. Cine ar fi avut interesul sa te tina departe de Cluj?

| maphiotul explică (pentru Yuoia):

Nu ma ambiționezi sa dau spoilere, stai linistithappy
Am gasit, nu am motiv sa mint
Cauta si o sa gasesti si tu
Dar nu fii si,, sarac si cu pretentii" laughing
Gasesti ieftin dar la conditii modeste.e important ca e curat

| maphiotul explică (pentru Yuoia):

Am gasit de 3-4 ori mai ieftin decat ai zis tu

| sadrian46 a răspuns (pentru maphiotul):

Cât de ieftină, că sunt curios?

| maphiotul explică (pentru sadrian46):

30-50 pe noapte de persoana
Depinde de cati in camera

| Yuoia a răspuns (pentru sadrian46):

La un hostel probabil, cu 20 in camera. Baia pe hol. Atunci patul costa 50 lei.

| Yuoia a răspuns (pentru maphiotul):

Am vazut comentariile. Si presupun ca e vorba de un hostel. 20 in camera, baia pe hol tot la comun. Nu am crezut ca asta vrei. Nu ai specificat nimic.
Important este ca e curat? Baiete, E OBLIGATORIU SA FIE CURAT! Nu va inteleg pe voi astia care laudati un loc de cazare pentru ca are un minim necesar si obligatoriu.

| maphiotul explică (pentru Yuoia):

Da,ai dreptate.e un fel de hostal
Dar nu sunt 20 in camera
Au camere de 2, 3 persoane si probabil 6.nu am intrebat toate detaliile
Si da am specificat,, locație ieftina".nu m-am apucat sa mentionez toate variantele posibile
Si da, baia e la comun si nu ma deranjeaza
Am stat si la ibis in Paris sau formula 1 nu mai stiu pe unde prin Europa cu baia si dusurile pe hol.
Si care e problema?
Nici macar Led 4k, 8k in camera nu am nevoie pentru ca vreau doar sa dorm.si daca e ceva am laptop
Am scris cumva,, caut lux ieftin"?

| maphiotul explică (pentru Yuoia):

Si am lăudat vreun loc de cazare cumva?
Am facut reclamă cuiva?
Nici macar nu am zis unde am găsit, numele locației
Eu caut de data asta minim necesar pentru ca am de venit destul de des in cluj, nu vin la relaxare sau in concediu ca sa am nevoie de conditii extra

| Yuoia a răspuns (pentru maphiotul):

Ai ajuns sa te certi singur.
Puteai sa spui "poate fi si camin". Pentru ca in general lumea se gandeste la hoteluri sau pensiuni.

| maphiotul explică (pentru Yuoia):

Am spus locatie
Asta inseamna tot
Ai fii vrut sa scriu un pomelnic de 5 pagini?
Eu am fost foarte explicit, cand pun o postare/anunt sunt atent la ce scriu

| gabicoo a răspuns:

În Cluj nu există ieftin!
Acolo e altă lume! Cluj is not Romania!

Știu că ai să mă blochezi dar mai ai de luat in calcul o variantă: o bancă în parc! Și nu e gratis trebuie să îi dai ceva boschetarului care e titular pe banca aia!

Un sfat mai întâi faci raport la postarea mea apoi mă blochezi!

| maphiotul explică (pentru gabicoo):

laughing
Nu te blochez happy

| maphiotul explică (pentru gabicoo):

Exista si ieftin in cluj domnu'
Am gasit happy
Acuma normal ca nu gasesti luxos, cu piscina si jacuzii in camera.dar este