| Marin20052092 a întrebat:

Salut, m-am nascut si locuiesc in Republica Moldova, am 17ani, doresc sa plec in regiunea Transnistreana, nu stiti ce fel de documente o sa am nevoie ca sa intru in Transnistria? Buletinul va fi indeajuns?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca nu se poate calatorii in Trasnistria din cauza razboiului din Ucraina!

vezi ce am gasit pe internet:

"Due to the situation in Ukraine, the FCDO advises against all travel to Transnistria. There have been a number of explosions in the Transnistria region in late April. Transnistria is outside the control of the Moldovan authorities."