| Andjdjdu a întrebat:

Salut pe 1 iunie plec in UK, de precizat ca am settlement acolo, si am urmatoarea intrebare eu fac un tratament pentru par si va trebuii sa iau un tub de spuma (minoxidil) acesta Nu se elibereaza pe baza de reteta si vine intr-un tub de 60ml, stiti cumva daca voi intampina probleme la vama?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Nu trebuie sa depaseasca peste 100 ml orice lichid iei cu tine ori creme. Asa ca fi in geanta sau in valiza (care o predai la cala) nu vei avea probleme.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat pui tubul in bagajul de cala, nu te va controla nimeni.

| RxTx a răspuns (pentru Violleta2022):

E posibil sa îți controleze și bagajul de cala

cunosc caz
Care a fost percheziționat...
Și a trebuit să dea vreo ora de explicatii

| Violleta2022 a răspuns:

Aici este lista completa cu ce este interzis sa duci in UK:

https://www.release.org.uk/law/list-controlled-drugs

| mihai69 a răspuns:

Vama nu are treabă cu tubul tău de soluție de păr.

| RxTx a răspuns:

Nu ai nevoie de găsește și acolo
Am căutat pe google am găsit foarte multe magazine care îl vând și acolo
Tratamentul pentru o lună așa fără sa îl caut sa aflu unde e cel mai ieftin este undeva la 10 lire
Așa că nu îl cări deloc cu tine

| datimiFUNDAsuntDISPE a răspuns:

No stres mi amigo