| Aoxkajcjw a întrebat:

Salut, pot sa-mi iau camera la un hotel fix in ziua in care ajung in oras? Gen sa merg direct acolo la ei sa-mi dea o camera

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Poti, daca au camere libere. Mai sigur pentru tine, ar fi o rezervare mai inainte.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, dacă au.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă au camere libere, evident că poți.

| Lioana a răspuns:

Da. Daca exista camere libere, poti. Daca sunt toate ocupate vei fi dorit sa faci rezervare.

| Andreidașchevici112 a răspuns:

Dacă au camere libere poți dacă nu cauți altul?

| Andreidașchevici112 a răspuns:

Dacă au camere libere poți dacă nu cauți altul

| ADK2 a răspuns:

Salut.

Evident că da, doar ăsta este și scopul lor (să te primească), rezervarea ar fi recomandată că este metoda să te asiguri că ai camera 99% asigurată pe perioada de timp decisă de tine. Ar fi bine să poți face rezervarea ca să nu ai surprize că nu mai sunt camere disponibile. Este un site, Booking, unde poți vedea hotelurile și locurile disponibile din localitățile care te interesează, dar vezi că rezervarea la unele constituie și o contravaloare cu cardul bancar online (nu știu exact cât, cred că jumătate din preț, și evident dacă anulezi că nu cred că-ți mai primești banii înapoi, sau cel puțin nu toți). Acum că se apropie vara, dacă nu-ți faci rezervare în zonele turistice (și asta din timp) e posibil să cauți până înnebunești cazare. Acum mulți ani, înainte de 2010, nu le prea aveam cu rezervatul (nici la telefon sau mai ales online) și mergeam la ghici, aproape în plin sezon la mare, însă se nimerea pe la un al 3-lea hotel să găsesc cazare.