| 1mp3r4t0r3 a întrebat:

Salut TPU! Pe data de 27.07. 2024 am avut 3 bilete rezervate online cu Wizz Air pe ruta Iași-Istanbul cu retur pe data de 31.07. 2024. Problema a fost când a trebuit sa fac check in-ul online la unul dintre cele 3 bilete fiindca respectiva persoană avea buletinul expirat, si prin urmare, fără buletin sau pașaport nu a mai putut sa vina cu noi. Întrebarea este dacă în acest moment se mai poate face ceva pentru a fi recuperați banii de pe biletul respectiv, întrucât nu a mai fost utilizat? Mulțumesc anticipat! Dau funda!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se mai poate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Mai ales la Wizz Air care e low cost.

| ninuku a răspuns:

Nu deoarece pierderea calatoriei nu a fost din vina lor.

| popapopica a răspuns:

Nu. In primul rand e vina calatorului. In al doilea rand, perioada a expirat. Trebuia facuta anularea inainte de inceperea calatoriei. Voi vreti dupa o luna?