| AlexandruAdy a întrebat:

Salutare aș vrea un răspuns concret bazat pe documentație:
- Mai poți merge în Marea Britanie să lucrezi legal dacă nu ai mai fost niciodată dar ai frați sau surori acolo care au acte și rezidență
Se mai poate face viza de munca,nu cu puncte sau altceva,pentru joburi mai mai de rând ( fast-food -spalatorii auto, construcții etc )
Dacă știe cineva aș dori câteva informații
Mulțumesc -Funda pentru răspuns adecvat

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Pentru ca viza de lucru este individuala nu se extinde si familiei.
cauta-ti demunca online, facand aplicatii online si cand iei un job acolo ti se da si viza de munca si doar asa poti pleca si munci acolo.

| MrAM a răspuns:

Https://www.gov.uk/browse/visas-immigration/work-visas
O sa te ajunga undeva la 3.8k +-lire toata treaba, si tot nu e 100% ca poti obtine viza.
Poate dura pana la 6 luni sa obtii viza de la depunerea actelor. Am cunostinta care a aplicat acum 4 luni si inca nu a primit raspuns.

| DoarRaspunsuriGresite a răspuns:

Dă-mi numărul lui sorata ca o întreb eu.