| strix1337 a întrebat:

Salutare. Ca tot a inceput sezonul estival vreau sa va intreb ceva legat de transport. Ce ati recomanda voi dintre masina proprie, autocar si tren? Tin sa mentionez ca plec din pitesti si ma duc la mangalia (saturn)

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masina personala sau autocarul, fiindca trenul nu este direct pana in Mangalia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fără niciun dubiu ai nicio ezitare mașină personala.

| ioana748 a răspuns:

Masina personala,

| Madaxo97 a răspuns:

Mașina personală

| adryang78 a răspuns:

Dacă ești doar tu, mai avantajos ar fi cu trenul, cred. Sau autocarul, dacă biletul are cam același preț. Te-ar costa prea mult cu mașina personală, dus-întors. Dacă sunteți două-trei persoane, atunci mașina ar fi cea mai bună alegere.
Zic din punct de vedere financiar. Personal, aș merge cu mașina, chiar și de unul singur, chiar dacă m-ar costa mai mult. Ai mai multă libertate de mișcare, nu depinzi de orarul unui mijloc de transport în comun.

| MistarGoGu a răspuns:

1.Tren. Stii ca pleci... de ajuns in August ajungi te mai poti ridica si misca! Tot mai prinzi ceva soare si reduceri
!
Daca vrei sa stai sardea atunci autocar!
Nervi si aglomerație in trafic = masina personala!

| MistarGoGu a răspuns:

Daca stai BINE pe portofel un avion de la Geamana *( aerodrom Pitesti ) cu 120 € / ora de zbor privat esti la Tuzla in maxim 1 h 45 min! Bonus vezi Romanika de sus! Sa se oftice aia cu BeMeWe-uri si Mertane ca fac coada pe autostradă!