| Anonimus99911 a întrebat:

Salutare, ma bate gandul sa imi fac si eu pasaport, momentan nu am nevoie de el, nu planuiesc sa plec nicaieri, dar vreau sa il fac avand timp liber acum, gandindu-ma ca pe viitor daca o sa am nevoie sa nu stau sa alerg atunci.
Credeti ca e o alegere buna sa il fac daca nu am nevoie? Ma va dezavantaja din vreun anumit punct se vedere sau il pot face si sa il tin pentru cand o sa am nevoie? E greu de facut, dureaza mult?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu ce sa te dezavantajeze?

| Yaesmin a răspuns:

Nu, ține 10 ani.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Nu te dezavantajeaza cu nimic.
Daca ai peste 18 ani faci unul pentru 10 ani si il ai oricand, fara alergatura si aglomeratie. Ai gandit bine.

| Flcf a răspuns:

Salutare. Pașaportul de 1 an se eliberează în 2-3 zile lucrătoare, cele de 5 ani și 10 se eliberează într-o săptămână. Sfatul meu e sa îți faci acum unul pe 10 ani, dacă tot ești și liber.