| dacia1991 a întrebat:

Salutare!

Nu am calatorit niciodata in afara tarii si as dori sa aflu daca pentru a calatori in Irlanda (cu autocarul) e necesar un pasaport sau daca e suficient actul de identitate tinand cont ca ei sunt UE. De asemenea, as dori sa aflu daca se mai cere certificatul covid la granite.
Daca e suficient doar cu actul de identitate, in acest caz, ce acte ar trebui sa mai am la indemana?
Mersi

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In toate tarile UE se poate calatori doar cu cartea de identitate.
Pentru a verifica ce se mai cere, in conditiile de pandemie, trebuie sa vezi conditiile de calatorie in Irlanda, acestea se pot schimba de la zi la zi.