| ShREKT a întrebat:

Salutare, urmeaza sa merg cu cortul intr-o zona unde stiu ca de dimineata pana pe inserate soarele va bate pe cort si il va incinge pe dinauntru. As vrea sa evit asta ca sa pot sta in anumite parti ale zilei in cort si m-am gandit sa il acopar cu patura termoizolatoare. As dori sa aflu daca exista si alte variante mai sigure sa ma ajute pe partea asta, multumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Deschide cortul atat in fata, cat si un pic in spate, sa circule aerul inauntru.
Astfel va fi mai racoros in interior.
Patura termoizolatoare ajuta doar daca este metalica (folie de staniol) in partea exterioara, spre soare.

| gabicoo a răspuns:

Folie reflectorizanta.