| Alexxandra2000 a întrebat:

Ştie cineva cum se poate ajunge in America? Vreau sa merg doar pentru o lună. Este o tară bună de vizitat? şi ce pareri aveți despre americani? este adevarat ca sunt foarte educați şi respectoşi?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In care Americă? De nord sau de sud?

| Violleta2022 a răspuns:

Banuiesc ca te referi al america de nord, adica Statele Unite ale Americii unde poti ajunge cu VIZA de TURIST se poate ajunge, cu bilete de avion platite dus-intors, cu cazare la hotel aranjata, sau cu cateva mii de dolari in buzunar, ca sa poti dovedii celor de la vama, ca ai cum sa te intretii acolo, in perioada cat vizitezi America.
Nu americanii nu sunt foarte educati si nici respectuosi, dimpotriva, marea majoritate sunt aroganti si nesimtiti, doar putini sunt educati, cu bun simt ori cu scoliti.

Daca te referi la America de sud, trebuie sa vezi ce tara vizitezi si care sunt conditiile de vizitare ale acelor tari, obtinand viza corecta, si ce mai este necesar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu avionul se ajunge.
Avem mai nou chiar zobr direct din Bucuresti in NY.

Este o tara excelenta de vizitat.

Nu am o parere buna despre americani. As prefera oricand un popor european.

Nu. nu sunt foarte educati. Dimpotriva. Sunt respectuosi cei cu care interactionezi din domeniul serviciilor pentru ca ei traiesc din bacsis

| LisaJulie a răspuns (pentru suntserios):

Elveția și Norvegia sunt cele mai bune țări din Europa

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Prea scumpe.
Olanda.

| gabicoo a răspuns:

Cu bicicleta până în Portugalia după care iei o barcă și vâslești și vâslești și vâslești până te găsește Garda de coastă.

| mODIN a răspuns:

Am fost intr-o baza militara internationala timp de doua saptamani la un moment dat. Am cunoscut oameni din cateva zeci de tari. Singurii care erau aroganti, nesimtiti, nespalati, galagiosi etc. erau americanii. Am o parere foarte foarte proasta legata de poporul asta. Desi nu am cunoscut multi altii inainte, cand vezi oameni din toate tarile adunate intr-un loc, chiar si din tari de vai de capul lor gen Etiopia, Iraq, SriLanka etc. si tot ti se pare oameni mai de calitate decat americanii, asta spune multe...

| LisaJulie a răspuns:

Dacă ești student poți opta pentru Work and travel! Eu am fost in 2019 sa vad Marele Canion și statul Arizona! Este ok dar e cam scumpa America

| Cipi1212 a răspuns:

Îți trebuie viză.

| 1234568807 a răspuns:

Iti trebuie viza de vizitator probabil, du-te si intreaba la ambasada lor

| suntserios a răspuns (pentru 1234568807):

Nu că probabil, ci sigur.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Printre cele mai proaste, dacă nu cel mai prost, popor de pe Pământ.

| suntserios a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Eee hai, poate nu il voteaza pe Trump de 2 ori

| 1234568807 a răspuns (pentru suntserios):

Sa o crezi tu, foarte multi americani il vor inapoi pe trump, chiar si aia care in urma cu 4 ani au votat pentru biden

| UnchiulRamiz a răspuns (pentru suntserios):

Trump castiga zic eu

| georgcyc a răspuns:

Mergi in Statele Unite merita