| MariaDaniela55 a întrebat:

Stie cineva daca exista vreun site pe care sa arate pe unde mama naibii sa iesi la metrou ca sa ajungi spre exemplu pe un anumit bulevard? Si sa nu mai caut singura in statie, sau un ghid ceva

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Google maps daca are semnal poate sa te ajute

| MariaDaniela55 explică (pentru mgtow):

Nu prea ajuta, nu mi zice pe unde ies la iesirea A sau B sau C etc

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sunt hărtile in metrou cu statiile unde opreste, tu exact unde vrei sa mergi?

| MariaDaniela55 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Zic in general de fiecare statie. Spre exemplu la unirii sunt 200 de iesiri.

| Brizbriz a răspuns:

Minimum de orientare in spatiu si google maps, care iti spun in ce directie sa o iei, in cel mai rau caz, daca iesi pe gaura gresita, mergi putin mai mult

insa google maps rupe, eu nu merg nicaieri necunoscut fara waze/google maps si am gasit stradute la 3 dimineata cand nu era nimeni pe strada, deci nu aveai pe cine sa intrebi

| MariaDaniela55 explică (pentru Brizbriz):

Google maps nu iti zice pe unde sa iesi. Altceva e sa gasesti o strada, si altceva o iesire la metrou

| Brizbriz a răspuns (pentru MariaDaniela55):

Lul, am scris MOAREEE: "Minimum de orientare in spatiu"
iti spune foarte clar daca iti dai seama de directia de pe care a venit metroul, si directia in care trebuie sa o iei

iar apoi (culmea) dai funda cuiva care iti spune exact google maps
SI MAI SPUNE SI GRESIT, CA AI NEVOIE DE SEMNAL
***NU*** AI NEVOIE DE SEMNAL, google maps poate downloada off-line zone de cateva sute de km patrati (si mai multe zone, nu numai una)

deci, esti "tare"... RAUUUU!

| Vântulalb a răspuns:

Scrie pe toti peretii si tu vrei un site?

| MariaDaniela55 explică (pentru Vântulalb):

Tinand cont ca sunt statii de metrou cu peste 5 iesiri si cateva dintre ele sunt in capete opuse ale statiei. daca iesi din metrou si faci dreapta la iesirile din dreapta iesi pe undeva si in stanga pe altundeva. Oameni buni de mi ati comentat, folositi metroul din alta tara? Vorbim de aceeasi tara? Numai oameni rai si prost informati.

| Vântulalb a răspuns (pentru MariaDaniela55):

Te-ai uitat in oglinda cand ai vorbit?
Am circulat cu metroul in Bucuresti desi nu locuiesc acolo si m-am descurcat. Adevarat, stiu sa citesc. Citesc pe pereti, nu umblu cu nasul in telefon.

| haileewatson a răspuns:

Pe peron iti scrie pe unde sa iesi pentru un anumit bulevard/strada. Gen iesirea A e pe Calea Givitei etc. Si exista si google maps sau orice altfel de maps. Pui adresa destinatiei si iti zice pe unde sa iesi daca iei metroul. Ce e frate asa complicat? Traiti in secolul 21.

| MariaDaniela55 explică (pentru haileewatson):

Te dai tare desteapta laughing) dar sa stii ca pe google maps nu scrie pe la ce iesire sa iesi. Daca pe la A sau B sau C sau etc. Tinand cont ca sunt statii de metrou cu peste 5 iesiri si cateva dintre ele sunt in capete opuse ale statiei. daca iesi din metrou si faci dreapta la iesirile din dreapta iesi pe undeva si in stanga pe altundeva. Te dai tare desteapta laughing)))) daca esti rea, taci mai bine. Am pus o intrebare, si nici nu esti documentata laughing)

| haileewatson a răspuns (pentru MariaDaniela55):

Ce statii de metrou din Bucuresti au mai mult de 5 iesiri? Unirii are 4 (McDonalds, Hanul lui Manuc, hotel Horoscop si Luca) si e cea mai aglomerata. Universitate are 4. E chiar asa greu sa te orientezi in spatiu? Cum ai trait pana la varsta asta? Exista panouri peste tot care zic unde duce iesirea respectiva. Efectiv scrie pe toti peretii. Ridica capul din telefon si uite-te. Daca tot esti asa desteapta si zici ca deja ai fost la Unirii, spre exemplu, ar fi trebuit pana acum sa ai putina orientare in spatiu ca sa nu gresesti aceeasi iesire de 100 de ori.

| MariaDaniela55 explică (pentru haileewatson):

Hai ca doar 4 are laughing) poate are 4 doar la M1. Nu te mai da in spectacol, te rog eu. La gara de nord sunt cu mult peste 5. Vezi ti de lungul nasului si invata sa scrii, daca tot stau eu cu nasul numai in telefon. Nesimtire si aroganta. Daca te am deranjat cu intrebarea mea, dispari si da mi block. Cate frustrari ai e incredibil laughing)) Du te si da un research inainte sa vorbesti. Daca vrei sa ti traduc sa mi zici. Seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No, ai reusit sa iesi? Sau inca ratacesti prin tunele?

| MariaDaniela55 explică:

Documentati-va inainte sa aruncati niste cuvinte.