| Girly97 a întrebat:

Ultima data cand mi-am folosit cardul STB acum aproximativ doua saptamani aveam in jur de 13lei, azi dimineata cand am fost nevoita sa folosesc autobuzul am constatat cand am vrut sa validez calatoria ca sodul meu este 0. Cum este posibil?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur nu ti a folosit altcineva cardul? Ca stind in posetă nu dispar banii, mai intreaba prin casa, bă care mi ai folosit cardul si de ce nu mi ai spus ca numai am bani pe el? Asa sa i intrebi, baga i pe toti in sedinta si vei descoperii faptasul.

| Girly97 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, imposibil, cardul STB este in permanenta in portofel, bine ascuns.

| anonimg a răspuns:

Toti care au carduri vor fi inselati de catre banci.
Bancile sunt camatari cu acte.
Tu trebuie sa rapostezi problema la banca si sa le spui sa iti puna banii inapoi pe card. Pentru ca acesti camatari profita de nestiinta tuturor celor ce poseda carduri bancare; deoarece bancile stiu ca doar 1% din cei care au carduri isi verifica cu exactitate sumele de pe card.
Tu i-a legatura cu banca si spune-i sa iti puna banii inapoi pe card; si sa iti plateasca si dobanda.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonimg):

Card de autobuz ce treaba are banca dracu citeste atent card de calatorii, nu card bancar.

| RobertMoon a răspuns:

S-a modificat tariful, acum o călătorie costa 3 lei. Poate că ai validat de câteva ori și ți-a luat toți banii.

| Girly97 explică (pentru RobertMoon):

Nu, aveam 13lei. Am validat doar o data.