| Mike66Danger a întrebat:

Vara aceasta voi pleca la Paris si Istambul. Aveti si voi anumite recomandari legate de locurile pe care leas putea vizita, hoteluri, satiuni etc. (adresa mea de mess e mihai_h2o06; add va rog si povestitimi mai multe lucruri daca stiti despre acestea ceva mai multe)

Răspuns Câştigător
| cmm a răspuns:

DEPINDE DE CAT STAI, dar in Paris nu pierde o plimbare de seară, dupa ora 8 prin place pigalle, indiferent daca esti baiat sau fata, o vizita pe Champs-Elysees, spre dimineata-pran, o catarare la apusul soarelui in Turnul Eifell, o plimbare cu vaporasul pe Sena, Luvrul nu o sa il intelegi dacat daca te duci zilnic vreo saptamana, asa ca alegeti numai o teme, doua, de exemplu pictura italiana e suficienta pentru 4 ore de Luvru, nu rata podul Alexandru şi Domul Invalizilor si programeaza-ti cel putin o jumatate de zi pentru castelul si gradinile superbe de la Versailles. Ia-ti bilete de 10 calatorii din statiile de metrou, e cel mai ieftin, merg si la autobuze si la trenuri. uita-te pe booking.com pentru un hotel, iti sugerez zona capitalelor, pe Amsterdam, de exemplu sunt hoteluru bune de 2-3 stele, super. Da, IstaNbul se scrie, ia-ti hotel prin centru, de 2 stele e ok, nu rata o excursie pe Bosfor şi una in Insula Printilor

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NimeniCuActe a răspuns:

Cred ca gasesti extrem de usor obiective turistice legate de Paris si Istanbul pe Googlewinking Si scrie corect! happy