| Mihaela2022 a întrebat:

Voiam sa plec impreună cu 2 prietene în Dubai însa mama spune că e periculos pentru nişte fete singure.
Ce se intamplă dacă merg doar eu cu fetele? Banuiesc că e politie peste tot, nu? A fost cineva acolo?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu 500 de euro de care spui in alta intrebare, plus biletul de avion, ajungi undeva prin Constanta. Dar a doua zi te si intorci.
Lasa Dubaiul ca nu este de tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Biletul de Bucuesti-Dubai este de 350-400 euro (dus intors).
https://www.flydubai.com/......-to-dubai/

Cazarea este 150-200 euro camera, de persoana
Mancarea este in jur de 100 euro pe zi de persoana
Plimbatul si excursiile sunt suportate din buzunarul fiecaruia.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca stai doar in hotel, este Politie, ca in afara orasului, sunt doar araboii care nu sunt prea educati ei cu rapitul si protejatul fetelor, mai ales cand sunt singure si neinsotite de barbati.

| johnnny123 a răspuns:

Tot cu bugetul ăla de 500 de euro vrei să mergi în Dubai? S-ar putea să nu fie cea mai potrivită alegere.

Dacă ai doar 500 de euro, poate ar trebui să-ți alegi și tu niște destinații mai accesibile decât Dubai și Tenerife. Mă mir că nu vrei să pleci în Bora-Bora.

| Mihaela2022 explică (pentru johnnny123):

Visez doar deocamdată nu plec

| Mihaela2022 explică (pentru Mihaela2022):

Decât sa dorm prin aeroport mai bine stau in banca mea

| Brizbriz a răspuns:

Viata e EXTREM de scumpa in Dubai, si numai ca turist
in plus, este tara Islamica, cu toate ca in teorie nu zic nimic la femei imbracate non-islamic, TOTUSI, sa nu ajungeti undeva unde asta nu se tolereaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Nu este periculos deloc, chiar este mai sigur decat in majoritatea locurilor de pe planeta. Daca, vreodata, se ia cineva de voi, ceea ce e putin probabil, mergi instant la primul politist pe care-l intalnesti sau suni la 999 sau la primul localnic. Si ei sunt de foarte mare ajutor.

| De3ox a răspuns:

Asculta de părinții tăi! Ei îți vor binele.