| Oanix21 a întrebat:

Vreau să merg la mare în Costinești cu prietena mea și vreau să întreb ceva legat de cazare. O colegă de lucru mi-a spus că atunci când te dai jos din tren sunt anumiți oameni cu, cazări care te întreabă dacă ai nevoie de cazare și au prețul afișat pe pancarde. Este adevărată asta? Cine a avut o astfel de experiență?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt, dar nu e chiar cea mai plăcută experiență de cazare...

| Holiday a răspuns:

Da, sunt, dar de ce ai face asta cand poti rezerva din timp ceva, unde stii cum arata locatia, ce servicii au, etc?

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu numai la gara, sunt peste tot pe marginea drumului. Adica daca ai incredere sa te duci asa...in general Romania e o tara sigura, dar trebuie sa fii si precaut

| mastadont a răspuns:

Da, e adevărat. Am mers eu așa într-un an cu niște prieteni, fără cazare, și atâta ne-am țigănit cu unu prin costinești până ne-a lăsat la 10 lei pe noapte laughing
Nu recomand să mergi așa însă pentru că nu știi unde ajungi, poate e departe de plajă, n-ai condiții, etc, dacă mergi pe mâna lor atunci chiar că mergi la noroc.

| KovacsB a răspuns:

Exista riscul sa faceti rost de niste paduchi, sa vedeti niste lenjerie horror, mireasma de grajd si de prajeli, manelele proprietarului pana la 3 dimineata, sa auziti cum isi bate nevasta sau cum o iubeste din camera alaturata.