| LysanderAuLune a întrebat:

Vreau sa plec in excursie si vreau sa opresc la muzeul din Miercurea Ciuc, dar nu stiu ce sa fac cu bagajele si nu le pot lasa in tren laughing)) Ceva sfaturi? Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

In primul rand, daca planuiesti sa opresti la muzeul din Miercurea Ciuc, poate ar fi bine sa verifici daca exista un depozit de bagaje la care sa le poti lasa in siguranta in timp ce vizitezi muzeul. Multe gari si statii de autobuz au acest serviciu, asa ca ar trebui sa verifici daca exista unul disponibil in zona ta.

Daca nu exista un depozit de bagaje disponibil, poti incerca sa intrebi la muzeu daca au un spatiu de depozitare a bagajelor pe care le poti folosi. De asemenea, ar putea fi o idee buna sa intrebi la un hotel sau la o pensiune daca pot gazdui bagajele tale pentru o perioada scurta de timp.

In cazul in care nu exista niciunul dintre aceste optiuni, iti sugerez sa iei in considerare posibilitatea de a lua cu tine doar bagajele esentiale si sa lasi celelalte intr-un loc sigur, cum ar fi la un prieten sau la un membru al familiei.

| LysanderAuLune explică (pentru DjSannan):

Mersi mult de tot! Chiar eram in pana de idei.

1 răspuns: