| tonyc7 a întrebat:

Zilele astea voi ajunge in Danemarca pentru prima data. Trebuie sa fac vreo setare la telefon pentru a putea vorbi de acolo cu cunoscutii din Romania? Whatsapul imi va merge la fel de bine de acolo? Si daca e adevarat ce zic unii, ca in Danemarca e ca si cum ai fi in Anglia, te poti descurca cu engleza peste tot (inclusiv la un eventual loc de munca)?

2 răspunsuri:
| gabriel2004o a răspuns:

1.esti în U.E
În mod normal ar trebui sa meargă aplicațiile la fel ca în România
Dacă e de vorbit la telefon cu o cartela din România atunci ar trebui sa pornești roaming-ul
Deși nu merita, mai bine iei o cartela de acolo
2.Aici depinde de ce persoane vorbim aici
De exemplu, dacă e sa vorbești cu un angajat sau cu cineva dintr-o instituție, ar trebui sa vorbească engleză
Dar cu oamenii de rand nu ar trebui sa fie 100%