| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma va roog fratele meu are o durere in gat si trebuie sa o tratam pana maine deoarece trebuie sa mergem la munte ajutati-maaaaaa va roog

Răspuns Câştigător
| Teodoora a răspuns:

Strepsils intensiv miere si lamaie pentru dureri puternice in gat...gargara cu sare ...depinde si cati ani are? tantum, strepsils, majoritatea ii voie sa se ia dupa varsta de 12 ani.dar mamica ta sigur stie, si ii v-a da un tratament bun.asa ca stai linistita, la farmacie poti primii cele mai bune sfaturi!

| Teodoora a răspuns (pentru Teodoora):

Mersi pentru funda :*

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa facut binee laughing

| Adina77 a răspuns:

Baga lichide multe.
Uite-te in gat sa vezi daca are puncticele de puroi sau nu. Daca are,cere un antibiotic de la farmacie,si da-i sa roada coaja de paine,care,pe traseu,rupe puncticelele de puroi.
Apoi il poti salva cu apa cu lamaie si miere,si pastilute albastre de Decasept,pe care sa le suga, insa o ora dupa ele sa nu bea si sa nu manance nimic.
Preventiv, da-i Paracetamol.

| gabytz18 a răspuns:

Nu cred ca se poate trata intr-o zi, dar incercati cu ceiuri cu lamaie, miere de albine si tinctura de propolis (ar fi bine sa le ia si la munte ).
Sanatatewinking

| CupcakkeCaffe a răspuns:

Poi o pastila de Tantun verde rezolva problema sau daca totus nu merge este un sirop Stodal este foarte bun si dulce si face durerea sa dispara. Sper ca te-am ajutat

| kentt a răspuns:

Punel sa bea un ceai